Poniedziałkowy Flash Konwentowy będzie we wtorek z przyczyn od nas niezależnych. Za obsuwę przepraszamy, ale czasem bywa tak, że nie jesteśmy w stanie znaleźć czasu wolnego na wykonywanie dodatkowych obowiązków dla redakcji, mimo wszystko naszego hobby, które jest jednak nieco bardziej profesjonalne od takiego zwykłego kolekcjonowania kapsli (bez obrazy dla zbieraczy kapsli, doceniamy Wasze zainteresowania, chodzi raczej o poziom i profesjonalizację). Ale nie przedłużając, oto PFK #96 - edycja wtorkowa z pięcioma (czterema?) wydarzeniami:

I znów ten kłopotliwy X-Mas NiuCon Time ;-). Niby dwa konwenty, a jednak jeden. Choć może jednak dwa...? X-Mas Time jest imprezą cykliczną, organizowaną przez Fundację Popcooltura odpowiedzialną za konwenty NiuCon. W tym roku będzie to pierwszy z serii świątecznych eventów oscylujących wokół tematu Świętego Mikołaja, choinek czy innych karpi. Wydarzenie jest kameralne, ale to wcale nie umniejsza jego znaczenia, bo przecież święta spędzamy w raczej mniejszym gronie, prawda? Czekają nas przeróżne atrakcje świąteczne oraz standardowe prelekcje czy konkursy. Czy poczujemy klimat i zaczniemy pod nosem nucić kolędy? Zobaczymy! Jakiś czas temu ogłoszono, że nie będzie już dużych konwentów na kilka tysięcy uczestników pod marką NiuCon i ostatnim tego typu wydarzeniem był tegoroczny NiuCon 9. Ostatni z dużych. Teraz zaś mamy NiuCon X, który ma być pierwszym z małych konwentów, jednak poprzez połączenie go z powyższym, trudno powiedzieć, co z tego wyjdzie. Można podejrzewać, że X-Mas Time wchłonie NiuCon X na tyle, że właściwie zostanie tylko ten pierwszy, a drugi będzie obecny tylko nazwą. Czy tak jednak się stanie? Na pewno zrelacjonujemy Wam przebieg tego podwójnego tworu.

Konwent mangi i anime NiuCon X we Wrocławiu

Świąteczny konwent X-Mas Time we Wrocławiu

 

 

 

 

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek to impreza, którą powinien odwiedzić każdy mól książkowy. W słynnej Hali Stulecia czekać na nas będzie blisko 160 wystawców, z czego większość będą stanowiły wydawnictwa i księgarnie, a to wszystko zostanie okraszone ponad stoma spotkaniami z autorami. Natomiast w kuluarach rozstawią się wystawcy oferujący rękodzieło − będą sprzedawać swoje wyroby pod szyldem 2. Targów Wszystkiego Dobrego, eventu towarzyszącego głównym targom. Tegoroczną ciekawostką jest obecność gościa honorowego w postaci Węgier, która objawi się między innymi pod postacią spotkań z węgierskimi pisarzami. W programie znajdują się także liczne warsztaty oraz dwie wystawy. Wśród nazwisk gości są takie jak Jakub Ćwiek, Anna Kańtoch czy z nieco innej beczki − zespół Various Manx.

27. Wrocławskie Targi Dobrych Książek w Hali Stulecia

W końcu zostawiamy na chwilę pełen wrażeń Wrocław i przenosimy się do Warszawy, gdzie odbędą się Planszówki na PGE Narodowym. Lokacji podawać nie trzeba, gdyż znajduje się ona w samej nazwie. Pomimo iż sobotnie wydarzenie potrwa zaledwie 10 godzin, atrakcji brakować nie będzie. Znajdziemy tam stoiska wszystkich największych wydawnictw gier planszowych i karcianych (44 stoiska!), setki, jeśli nie tysiące, tytułów do rozegrania w specjalnych strefach, a to wszystko w cenie 0 złotych za wstęp.

Planszówki na PGE Narodowym

Czas na ostatnie wydarzenie w tym zestawieniu, czyli Game Days Rzeszów 8. Jest to kolejny cykliczny event o grach planszowych i karcianych. Jeżeli pochodzicie z południowego wschodu naszego kraju i chcielibyście ograć jakiś tytuł w większym gronie, to będziecie na to mieli całe dwa dni na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tytułów ani miejsca z pewnością Wam nie zabraknie, a wstęp ponownie jest całkowicie darmowy, więc nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do naszego kalendarium w celu sprawdzenia szczegółów.

Game Days Rzeszów

Podobne artykuły