Przedwczoraj na oficjalnym profilu OldTown na Facebooku pojawiła się smutna informacja, że tegoroczna edycja festiwalu się nie odbędzie. Organizatorzy poinformowali o problemach z koordynacją wydarzenia, a także o dalszych trudnościach ze znalezieniem lokacji — w końcu brak miejscówki był powodem odwołania imprezy w 2022 roku.

Facebookowy profil OldTown huczy od komentarzy zawiedzionych uczestników — niektórzy wątpią w to, że festiwal jeszcze się odbędzie, inni proponują pomoc. Organizatorzy starają się jednak uspokoić nastroje i zapewnić, że problemy są tylko chwilowe. Na początku lutego planowane są spotkania dla uczestników na Discordzie, gdzie dostaniemy więcej wyjaśnień, co poszło nie tak, a każdy, kto chciałby pomóc, będzie miał taką możliwość. 

Czy dwa lata przerwy to wystarczająco czasu na przygotowanie kolejnego festiwalu? Czy OldTownowicze  zorganizują się i pomogą stworzyć kolejną edycję? Czy uda się znaleźć lokalizację? Mamy wiele pytań, jednak żadnych odpowiedzi. Pozostaje tylko trzymać kciuki z nadzieją, że OldTown wróci w 2024 roku w nowym miejscu i z nową siłą.

Tagged Under