Emocje po Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2023 jeszcze nie opadły, a już mamy informację o przyszłorocznej edycji wydarzenia.

Ruszyła przedsprzedaż 3-dniowych biletów Early Birds na Pyrkon 2024Ich liczba jest ograniczona. Przedsprzedaż potrwa do 16.07.2023. Cena biletów wynosi 219 zł i gwarantuje 3 tokeny.

Bilety można zakupić poprzez platformę ebilet.

Poznaliśmy również pierwszych gości, a tych na Pyrkonie nie zabraknie – będzie ich aż sześciu m.in.:

  • Claudia Christian – amerykańska aktorka, piosenkarka i autorka. Odgrywała rolę oficer Susany Ivanovy w serialu „Babylon 5”, podkładała również głos w „The Elder Scrolls V: Skyrim”, „Call of Duty: Infinite Warfare” i „Fallout 4”.
  • Bruce Boxleitner – amerykański aktor i producent filmowy. Wystąpił w „Jak zdobywano Dziki Zachód" w roli Luke'a Macahana, „Strach na wróble i pani King”  jako Lee Stetson oraz wcielił się w prezydenta Johna J. Sheridana w „Babylon 5”. Odgrywał również główną rolę Alana Bradleya w serialu „Tron”.
  • Clive Standen – brytyjski aktor znany przede wszystkim z serialu „Wikingowie”, w którym wystąpił jako Rollo – starszy brat Ragnara Lothbroka. Wcielił się również w Gavaina z serialu „Camelot”. Na dużym ekranie można go było zobaczyć w filmie „Everest” z 2015 roku.
  • Lucy Martin – brytyjska aktorka znana głównie z roli Ingrid w serialu „Wikingowie”, która dzięki swojemu silnemu charakterowi, intrygom i czarom z niewolnicy staje się królową Norwegii.

Jednak Pyrkon to nie tylko filmy i seriale. Kolejnym istotnym elementem wydarzenia są koncerty.

Tutaj na scenę wchodzi Nocny Kochanek – zespół założony w 2012 roku, podbijający serca i sceny w całym kraju, autor takich albumów jak: „Hewi Metal”, „Zdrajcy Metalu” i „Randka w Ciemność”.

Z kolei miłośnicy anime oraz japońskich brzmień będą mieli niepowtarzalną okazję posłuchać zespołu Burnout Syndromes, znanego m.in. z openingów „FLY HIGH!!” i „Hikariare" („Haikyuu!!”), „Good Morning World” („Dr Stone”) oraz „Hana Ichi Monme” („Gintama. Shirogane no Tamashii-hen").

Banner Pyrkonu 2024