Oficjalna strona Rumia Comic Conu na Facebooku właśnie podała smutną informację, że wydarzenie się nie odbędzie! Organizowany w Stacji Kultura – czyli bibliotece w Rumii – event zaplanowany był na 16 września 2023 roku. Jeden z organizatorów, Łukasz Kowalczuk, wspomniał dwa tygodnie temu na swoim Patronite, że to będzie prawdopodobnie ostatnia edycja imprezy. Teraz krótko skomentował sytuację i wyjaśnił powody decyzji o odwołaniu ostatniego Rumia Comic Conu. 

Mieliśmy oficjalnie ogłosić, że szósta edycja będzie ostatnia. W porozumieniu z Biblioteką Rumia podjąłem decyzję, że kończymy po pięciu odsłonach – pisze Łukasz Kowalczyk. „Kolejny raz musielibyśmy organizować imprezę z budżetem, który nie gwarantuje dobrego poziomu wydarzenia. Chodzi o program i odpowiednie warunki dla osób go tworzących”. Zaznacza przy tym, że jest przeciwny organizowaniu zbiórek i biletowaniu imprezy. Mówi też, że organizatorzy liczyli na wsparcie ze strony władz, ale nie dostali go mimo ogromnej ilości pracy w ciągu ostatnich pięciu lat. Autor komiksów podaje też prywatne powody tej decyzji – chęć skupienia się na pisaniu i rysowaniu komiksów, a także stres związany z organizowaniem dużego wydarzenia. Decyzja jest nieodwołalna i TRUDNA”, dodaje. Na sam koniec Łukasz Kowalczuk dziękuje za wsparcie i przeprasza osoby związane z przygotowaniami do szóstej edycji Rumia Comic Conu.

Rumia Comic Con odbywał się od 2018 do 2022 roku. Był imprezą otwartą dla ludzi w każdym wieku zainteresowanych historiami zapisanymi w obrazkach. Spotkania z twórcami komiksu, warsztaty rysunku i artystyczne oraz premiery nowych komiksów były wizytówką wydarzenia. 

Rumia Comic Con