Ledwie co opadł kurz po podaniu przez nas informacji o objęciu Polconu 2018 patronatem medialnym, a już przynosimy wam świeże wiadomości dotyczące atrakcji zorganizowanych w ramach tego wydarzenia. Jeżeli przeczytaliście tytuł tego artykułu i podrapaliście się po głowie, myśląc „Aha, ale co ma piernik do wiatraka?”, to zapraszam do dalszej lektury, ponieważ ich powiązaniem jest kilkugodzinny odstęp i ta sama lokalizacja – Polcon 2018.

Jeżeli waszemu sercu bliska jest magia, zarówno ta rodem z Harry'ego Pottera jak i ta pojawiająca się w MCU, zadowoleni będziecie z informacji, iż w czasie konwentu wypróbować będzie można eksperymentalny sprzęt zbudowany przez Stowarzyszenie Future Technologies. Za pomocą szeregu urządzeń poczujecie, co to znaczy rzucanie zaklęć i uroków, a nawet przeprowadzanie pojedynków pomiędzy użytkującymi – oczywiście na świeżym powietrzu.

Konkurs cosplay jest zdecydowanie czymś, co interesuje większość uczestników Polconu, zarówno tych, którzy swoją pasję znajdują w szyciu, jak i tych, którzy są „smakoszami” sztuki cosplayowej. W czasie Polconu 2018 konkurs cosplay koordynowany będzie przez Zofię Skowrońską z firmy Zula Costumes. Kostiumy, które wyszły spod zręcznych palców konwentowiczów, oceniane będą w sześciu kategoriach:

  • Najlepszy strój szyty
  • Najlepszy strój z elementami zbroi
  • Największe podobieństwo do postaci
  • Najlepsza peruka
  • Najlepszy makijaż lub prezentacja
  • Najlepsza prezentacja.

Ostatnią wiadomością z Torunia jest zapowiedź gościa specjalnego. Na konwencie pojawi się Andrzej Sapkowski, pisarz, twórca książkowej sagi o wiedźminie Geralcie oraz serii powieści fantastyczno-historycznych – Trylogii husyckiej. Laureat World Fantasy Award dostępny będzie w czasie specjalnego spotkania zorganizowanego na terenie wydarzenia.

Zapraszamy do Torunia!

logo polcon