Wrocławskie Dni Fantastyki 2022 już za niecały miesiąc, więc najwyższa pora, by zapoznać się z tym, co czeka nas na miejscu. Według opublikowanej tabeli programowej do dyspozycji będzie aż 8 sal, w których przez trzy dni odbywać się będą prelekcje, warsztaty i konkursy. Wśród prelegentów widnieją tacy twórcy, jak autor Jakub Ćwiek prowadzący panel „Zmierzch herosów. Czyli jak wprowadzenie przemyślanych heroin do opowieści może odświeżyć literaturę gatunkową” czy artystka Lisie Sprawy opowiadająca o „Gdyby nie było kur, to bym nie kradł - czyli motyw lisa w kulturze”. Oczywiście lista jest znacznie dłuższa, a impreza będzie się odbywać przez pełne trzy dni.

Jak co roku nie zabraknie też całej masy atrakcji stałych, w większości dostępnych na terenach wokół Centrum Kultury Zamek. Będziemy mogli postrzelać z łuku lub karabinów ASG, odwiedzić postapokaliptyczny bar, wpaść do obozu wikingów czy stoczyć bój na bezpieczne miecze.

Z tabelą programową (niestety w mało wygodnym formacie, ale nie udało nam się jej pobrać, żeby ułatwić Wam trochę odczytanie jej) zapoznacie się na stronie organizatora.

Baner Wrocławskich Dni Fantastyki 2022