Nie tak dawno w Toruniu odbył się kolejny Polcon. W związku z tym na Forum Fandomu podjęto kilka ważnych decyzji. To, co nas najbardziej interesuje, zawarto na samym końcu protokołu i jest nieco niepokojące. Otóż nadal żadna organizacja nie zgłosiła chęci do zorganizowania Polconu 2020. Ponowna dyskusja na ten temat zostanie podjęta podczas Falkonu, Coperniconu lub Nordconu, z czego ten trzeci został przegłosowany „za”. Przypominamy też, że Polcon 2019 odbędzie się w Białymstoku.

Przegłosowano także dwie ważne zmiany w Nagrodzie Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla. Otóż od przyszłego roku nominacje będą ogłaszane na Pyrkonie. Jest to duży krok w stronę popularyzacji nagrody, nie tylko wśród ścisłego grona zainteresowanych, ale także i na dużo szerszą skalę.

Drugim ważnym krokiem w stronę zwiększenia zainteresowania nagrodą i ułatwienia procesu głosowania jest wprowadzenie możliwości oddawania głosów drogą elektroniczną. Oczywiście forma fizyczna także powinna być respektowana, jeżeli ktoś będzie chciał zagłosować na stoisku bądź za pomocą poczty tradycyjnej.

Pełna treść protokołu Forum Fandomu znajduje się TUTAJ.

Podobne artykuły