Do romantycznego Aiconu w Rybniku został już niecały tydzień! Organizatorzy właśnie udostępnili plan atrakcji, które można będzie znaleźć na wydarzeniu. Spotkania z gośćmi, konkursy, panele dyskusyjne i koncerty – program Aiconu jest bardzo obfity! Co uczestnicy znajdą na konwencie?
W sali gości odbędą się spotkania autorskie. Na Aicon przyjadą Katarzyna „Clio” Gucewicz, youtuber Brody z Kosmosu i autorka Lisich Spraw Beata Smugaj, aktorzy głosowi Karol Gajos i Miriam Aleksandrowicz oraz Lady Disney. W tej sali można będzie również posłuchać o anime w kosmosie, bardzo złych przepisach od CichegoWuja, nauczyć się, jak pozować na cosplayowej sesji zdjęciowej, czy zobaczyć pokazową lekcję chińskiego.
O azjatyckich animacjach i nie tylko można będzie posłuchać w sali grupy Anime 24. Poprowadzone zostaną panele o japońskich wojnach domowych czy kowalstwie w animacji, dyskusja o serii „Naruto” i „Boruto” oraz odkrywanie tajemnic One Piece. Inne ciekawe propozycje to pogadanka o pierwszych anime wyświetlanych w polskiej telewizji i konkurs wiedzy z serii „Avatar: Legenda Aanga”. W tej sali odbędzie się również prelekcja o tym, jak unikać błędów przy tworzeniu atrakcji na konwent, czy skąd wziął się i co oznacza termin „fandom”.
W sali warsztatowej będzie można nauczyć się, jak rysować mangę i złożyć origami oraz wziąć udział w warsztatach z sumi-e – japońskiej sztuki malowania pędzlem – i malowania kawą. Poprowadzone również zostaną warsztaty dziennikarskie oraz tańca w parach, gra „Mafia”, a także szybkie randki dla (dorosłych!) mangowców.
Na Aiconie dostępne będą dla uczestników aż trzy sale panelowe ze zróżnicowanym programem atrakcji – od fantastycznych zwierząt w uniwersum Harry'ego Pottera po pogadankę o znaczeniu kwiatów. Zainteresowani cosplayem mogą skorzystać z porad jak przygotować perukę, zaoszczędzić na przebraniu i stworzyć rekwizyty z pianki. Miłośnicy Japonii znajdą dla siebie panel o fenomenie kultury kawaii, dziwacznych toaletach w Japonii oraz o tym, jak z japońskiej historii i kultury zniknęli szoguni. Inne ciekawe propozycje to warsztaty długopisu 3D, panele o samorozwoju w japońskim stylu czy świecie „League of Legends” oraz spotkanie z mitologią japońską i indonezyjską. Można będzie również dowiedzieć się ciekawostek o tatuażu, czy jak zrobić niskobudżetowy film krótkometrażowy.
W sali konkursowej możecie rywalizować w wiedzówkach o „Sword Art Online”, „Genshin Impact” i „Inazuma Eleven”, a także wziąć udział w konkursie UNO, czy w zgadywaniu piosenek Disneya i soundtracków z anime.
Na romantycznym konwencie nie może oczywiście zabraknąć ślubów konwentowych! Będą one udzielane w przystrojonej sali, a po ślubie uczestnicy otrzymają certyfikat zawarcia małżeństwa.
W sali koreańskiej posłuchać będzie można o znanych i mniej znanych zespołach k-popowych, nauczyć się kilku słów po koreańsku i wziąć udział w k-pop random dance challenge, czyli wspólnym tańczeniu choreografii z fragmentów znanych koreańskich piosenek.
Osobna sala zarezerwowana jest dla NanoKarrin – polskiej amatorskiej grupy dubbingowej. Opowiedzą oni, jak poradzić sobie z brakiem weny przy rysowaniu i poprowadzą karaoke oraz konkurs „Jaka to melodia”. W tej sali można będzie też spróbować swoich sił w dubbingu anime Acchi Kocchi, czy śpiewaniu przetłumaczonych przez grupę piosenek.
W sali fantasy odbędzie się LARP „Potworna Tawerna”, kalambury i warsztaty improwizacji. Można będzie posłuchać o grach fabularnych w popkulturze oraz o tym, jak stworzyć grę Visual Novel.
Na scenie odbędą się koncerty grupy NanoKarrin i Radomira Rakowskiego oraz przeprowadzony zostanie konkurs cosplay. W godzinach wieczornych można będzie wpaść na „Vixę” – dyskotekę prowadzoną do późna przez Ivana i Garetta!
Dla uczestników będą także otwarte atrakcje stałe – sala Ultra Star, gier rytmicznych, DDR oraz Osu! Room. Z konwentem współpracuje również Klub „Krogulec”, który zorganizuje trzy sale – z planszówkami, konsolami (turnieje Tekkena i Mortal Kombat) i strefę odpoczynku z grami integracyjnymi i wróżeniem z herbaty.
Organizatorzy informują, że program może ulec zmianie, a szczegółową rozpiskę godzinową można znaleźć na planie wszystkich atrakcji.