Szykuje się następny lutowy tydzień pełen pracy. Wydarzenia niby tylko dwa, a jednak to kolejne, z których przywieziemy dla Was materiały! W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy Aicon oraz KOLA - Konferencja Larpowa!

Aicon to świeży projekt organizacji odpowiedzialnej za znany wszystkim Tsuru Japan Festival czy też mniej huczny Mochicon. Ponownie będzie to konwent mangi, anime i popkultury japońskiej, ale w konwencji... miłosnej. Ai (愛) to po japońsku oczywiście Miłość. Jest to więc drugie wydarzenie nawiązujące do święta zakochanych. W planach oczywiście masa atrakcji tematycznych, konkurs cosplay oraz standardowe atrakcje salowe jak DDR czy UltraStar. Co ciekawe, w programie znalazło się sporo miejsca dla LARP-ów, co na imprezach mangowych nie zdarza się często. Ceny wejściówek wahają się od 20 do 50 zł.

Miłosny konwent mangi i anime w Rybniku - Aicon 2019

Konferencja Larpowa (w skrócie KOLA) jest wydarzeniem, na którym pojawia się większość znanych nazwisk związanych ze środowiskiem larpowym. To wydarzenie skierowane do wszystkich tych, którzy chcą zacząć prowadzić LARP-y czy ulepszyć swój warsztat, ale także i dla tych, którzy chcą być jak najlepszymi graczami. Po 6 latach wydarzenie wraca do Wrocławia, gdyż (tak jak Polcon czy KONgres) event co roku zmienia miasto, w którym się odbywa. Dodatkowym atutem i zachętą do obecności jest darmowy wstęp.

KOLA - Konferencja Larpowa we Wrocławiu