Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Ważna informacja dotycząca konwentu SpaceCon, który miał odbyć się w sobotę, 8 października w Gliwicach. No właśnie, miał, bowiem tegoroczna edycja spotkania nie będzie miała miejsca. Przynajmniej nie w pierwotnie zakładanej formie.

Długie były batalie organizatorów z urzędem miasta i MDKiem, jednak włodarze miasta pozostali nieugięci, mimo iż event był już przygotowany od strony technicznej, z zaproszonymi gośćmi włącznie. Jedyną zaproponowaną opcją było udostępnienie przez Miejski Dom Kultury dwóch sal, co niestety uniemożliwia przeprowadzenie wydarzenia w formie konwentu.

Wciąż jednak widać światełko w tunelu, bowiem na chwilę obecną najprawdopodobniej zorganizowana zostanie parada oraz prelekcje. Taka zmiana wiąże się jednak z dodatkowymi formalnościami, co wpłynie na zmianę daty wydarzania. Póki co jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie miało ono miejsce.