Robi się cieplej, czyli czas najwyższy przewietrzyć zarówno siebie, jak i garść sprzętów zalegających na dnie szafy lub w odmętach piwnicy. Można, ale później, bo dziś poniedziałek. A skoro to poniedziałek, to czas na kolejny Poniedziałkowy Flash Konwentowy, w którym znajdziecie Whomanikon 2 oraz Gratislavia XVI.

Fani Doktora Who dobrze wiedzą, że życie bez odrobiny szaleństwa byłoby nudne i monotonne. Z myślą o wspólnej walce z codziennością powstał konwent Whomanikon, zrzeszający wielbicieli brytyjskiego serialu science-fiction o podróżach przez czas i przestrzeń w policyjnej budce. Druga edycja ponownie obfitować będzie w prelekcje, larpy, sesje rpg i konkursy. Znajdzie się też coś dla osób, które trochę mniej znają się na przygodach Doktora. Zajrzyjcie w ten weekend do Krakowa, a konkretnie do Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej 12 (wejście od ul. Szujskiego), by poznać magię serialu, który w różnych odsłonach towarzyszy nam od 1963 roku.

Whomanikon
W ten weekend nie zabraknie także planszówek. Wszystko za sprawą XVI edycji wrocławskiej Gratislavii, na której dobrze bawić mogą się zarówno doświadczeni planszowi wyjadacze, jak i osoby mniej w temacie obeznane. Jak zawsze dla wszystkich dostępna będzie specjalna wypożyczalnia, w której znalazło się miejsce na kilkaset tytułów. Z kolei na swoich stoiskach goście wydarzenia zaprezentują świeżutkie nowości wydawnicze. Nie obejdzie się też bez innych atrakcji, w tym i interesujących konkursów, w których do wygrania są oczywiście gry planszowe. Jeśli zatem jesteście fanami tej formy rozrywki i zdarzy się Wam być w ten weekend we Wrocławiu, zajrzyjcie do Strefy Kultury Studenckiej przy ul. Hoene-Wrońskiego 10.

Gratislavia XVI