Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Wczoraj w godzinach późnowieczornych Fundacja Popcooltura, znana z organizacji największego konwentu mangi i anime – NiuConu, ogłosiła, że tegoroczna edycja wydarzenia będzie ostatnią. Organizatorzy obiecują, że nie wycofają się całkowicie ze swojej działalności i skupią na mniejszych eventach, takich jak konwent Time czy październikowy NiuCon X. Ponadto na przyszły rok zapowiadany jest Mini NiuCon, który ma być imprezą znacznie mniejszą od tego, co dotychczas widzieliśmy podczas „flagowca” fundacji.

Organizatorów będziemy mogli także spotkać na innych wydarzeniach w salach tematycznych czy przy okazji różnych inicjatyw skupionych na kulturze, o czym będziemy Was na bieżąco informować.

Ten rok jest bardzo ciężki dla konwentów w naszym kraju. Jak dotąd, padła rekordowa liczba odwołanych wydarzeń (nie liczymy sytuacji sprzed kilku lat, kiedy przez działalność organizacji chrześcijańskich także wiele imprez się nie odbyło). Brak największego do tej pory konwentu mangi i anime na pewno będzie odczuwalny i jesteśmy ciekawi, jakie nowe inicjatywy wyrosną w jego miejscu, gdyż jest to spora szansa dla nowych i początkujących ekip.

A tymczasem zapraszamy na ostatnią edycję NiuConu, która odbędzie się już 10-12 sierpnia 2018 roku.

Konwent mangi i anime NiuCon we Wrocławiu