Co tu dużo pisać. Jest poniedziałek, pora zatem przybliżyć Wam kolejne propozycje na najbliższy weekend. Tym razem w zestawieniu znajdziecie Niucon, Geek Expansion, Goblikon, Zakonki, Cracow Game Days, a na dokładkę FotoCon. Enjoy!

Na początek Wrocław i ósma już edycja dobrze znanego wszystkim fanom mangi i anime konwentu Niucon. Oczywiście na mandze i anime się skończy, bowiem na Niuconie przygotowanych zostało kilka bloków tematycznych, wśród których niewątpliwie znajdziecie coś, co przykuje Waszą uwagę. Będzie fantastyka, będą gry z prądem i bez niego, będzie cosplay, będzie też coś dla futrzaków. W każdym bloku pojawią się konkursy, wiedzówki, turnieje i jak zawsze duża ilość dobrej zabawy. Będzie nawet o prowadzeniu pojazdów w Japonii, a w sekcji plenerowej dowiecie się jak efektywnie bronić się przed napastnikami. Taniec, śpiew i muzyka, tylko wina brak. W każdym razie, zajrzyjcie na Aulę Uniwersytetu Przyrodniczego przy Placu Grunwaldzkim 24A.

Niucon

 

Grójec to z kolei miasto, na które powinni obrać kurs fani gier planszowych. Głównie, bo odbywająca się tam druga edycja Geek Expansion uraczy Was także grami wideo, pokazami kina SF i gier bitewnych, a do tego dużą dawką quizów, turniejów i ekstremalnych emocji. Sprawdźcie sami te zapewnienia i w najbliższy weekend wpadnijcie do Ośrodka Kultury przy ul. Józefa Piłsudskiego 3.

Geek Expansion

 

W uniwersum Warcrafta gobliny to małe, długouche i strasznie chciwe stworzenia, którym nie brak kreatywności i chęci do tworzenia przeróżnych dziwnych wynalazków, nierzadko wybuchowych (nie, to nie jest zamierzone działanie). A jak wyglądają gobliny z Raciborza? Tego dowiecie się odwiedzając Goblikon, który już w ten weekend zawita do Gimnazjum nr 1 im. Wisławy Szymborskiej przy ul. Jana Kasprowicza 4. Gwarantujemy, że nie tylko sympatycy zielonych stworzonek będą się tam dobrze bawić, biorąc udział w prelekcjach, konkursach lub innych fantastycznych atrakcjach. Tylko dajcie znać jak było.

Goblikon

 

Różne są zakony na tym świecie. Jedne przepisują księgi, modlą się i warzą piwo. Inne pozwalają Wam odkrywać zakamarki poradzieckiej bazy paliwowej. Taki właśnie jest Zakon Świętego Płomienia, który w tym roku już po raz dziesiąty organizuje Zakonki. Konwent w klimacie postapokaliptycznym i wielki terenowy LARP, w czasie którego pogracie w Juggera, odwiedzicie bary i pobiegacie po ruinach infrastruktury wojskowej naszych wschodnich sąsiadów. Brzmi ciekawie? W takim razie koniecznie odwiedźcie w dniach 12-15 sierpnia Skarbimierz. 

Zakonki

 

Królewskie Stołeczne Miasto Kraków (tak brzmi jego pełna nazwa) 12 i 13 sierpnia będzie gospodarzem Cracow Game Days, czyli gratki dla wszystkich fanów branży gier i esportu. Pojawiając się w położonym przy ul. Galicyjskiej 9 EXPO Kraków weźmiecie udział w projekcjach najnowszych tytułów, przejdziecie się wśród stoisk wystawców, a nawet pogracie w gry indie. Pojawią się też te nieco starszej daty, które nierzadko wytyczyły ścieżki rozwoju dla współczesnych produkcji. Jakby tego było mało, będzie też konkurs cosplay, a w hali obok szósta edycja festiwalu meetYT, na którym spotkacie swoich ulubionych twórców i prezenterów. Nie wiem jak Wy, ale ja mam nadzieję w końcu upolować Deathwinga…

Cracow Game Days

 

Na koniec warto wspomnieć o Fotoconie, czyli pierwszym międzynarodowym spotkaniu dla cosplayerów i fotografów, w czasie którego poza wymianą doświadczeń i wiedzy, zorganizowanych zostanie również wiele profesjonalnych sesji zdjęciowych. Fotocon to impreza zamknięta, na którą wstęp mają jedynie osoby zaproszone, ale spokojnie, efekty pracy uczestników na pewno nie umkną Waszej uwadze. Miejscem spotkania jest bowiem Wleń i malownicze otoczenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

FotoCon