Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką już po raz dziewiąty ugoszczą miłośników fantastyki z województwa podkarpackiego. Wydarzenie odbędzie się w weekend 5-6 lipca 2025 w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Stalowej Woli pod patronatem medialnym Konwentów Południowych.
Jak co roku, nie zabraknie atrakcji. Poza cosplayem, strefą wystawców, strefą dziecięcą oraz prelekcjami, na miłośników fantastyki czekać będą również: gamesroom z możliwością wypożyczenia gier planszowych i plenerowych, sesjami RPG, turniejami i pokazami, a także strefa gier retro. Będzie to doskonała okazja dla fanów konsol z poprzedniej epoki, bo mowa o kultowych Atari 65xe i 800xl, Commodore 64, Amidze 500 oraz nieco mniej antycznych PSX czy PS2. Planowany jest również turniej na konsoli Pegasus.
Turnieje gier planszowych i wideo nie będą jedyną okazją do wykazania się umiejętnościami, gdyż na konwencie odbędą się jeszcze dwa pojedynki: gry w kapsle, której zasad nie trzeba nikomu przedstawiać, oraz gry Mölkky, polegającej na rzucaniu drewnianym zbijakiem w ponumerowane kręgle.
Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką to również okazja do zobaczenia pokazów rekonstrukcji historycznej i wzięcia udziału w różnych warsztatach.
Na tegoroczną edycję zostały zapowiedziane warsztaty z tworzenia witraży, malowania henną oraz warsztat zielarski, podczas którego poza zdobyciem wiedzy teoretycznej na temat rodzimych ziół, ich zastosowania w medycynie i wierzeniach ludowych, uczestnicy nieco poczarują i nauczą się tworzyć amulety z lokalnych roślin i naturalnych materiałów.
Do 23 czerwca zbierane są zgłoszenia punktów programu. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. Dla twórców atrakcji zostanie przygotowany nocleg w szkole oraz poczęstunek z grilla.
Wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny.