Bydgoszcz może pochwalić się wyjątkową architekturą oraz bogatą kulturą i historią muzyczną... a także, oczywiście, miłością do popkultury. To właśnie tutaj znajduje się multifandomowy konwent Bykon, który łączy ze sobą fantastykę, naukę, japońską popkulturę, gry komputerowe oraz RPG-i, a przede wszystkim społeczność niesamowitych osób. Impreza odbędzie się 20-21 kwietnia w budynku Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1, pod patronatem medialnym Konwentów Południowych.

Co prawda do samego wydarzenia zostały ponad dwa miesiące, ale przygotowania trwają pełną parą. Oczywiście żaden konwent nie powstanie bez zaangażowanej społeczności, jeśli więc chcesz wziąć udział w stworzeniu Bykonu, możesz wypełnić jeden z poniższych formularzy.

Na Bykonie pojawi się kilka bloków tematycznych, między innymi fantastyczno-naukowy, mangi i anime, azjatycki, literacki, gier i popkulturowy. Jeśli masz pomysł na atrakcję, konkurs, prelekcję lub panel dyskusyjny, sesję RPG lub LARP, wystarczy zgłosić je tutaj.

A może tworzysz rękodzieło, jesteś artystą lub prowadzisz sklep, bądź chciałbyś wypromować swoją wioskę lub inny konwent, który organizujesz? Do 17 marca możesz zgłosić swoje stoisko!

Jeśli chciałbyś wspomóc działanie konwentu w inny sposób, zgłoszenia na wolontariusza stoją otworem! Zgłoszenia otwarte są nie tylko dla gżdaczy, ale również patrolu i medyków. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Bykon jest wydarzeniem multifandomowym, ale nie ogranicza się jedynie do fantastyki, mangi i anime i popkultury. W trakcie trwania konwentu znajdzie się miejsce również dla społeczności furry. Futrzaki mogą zaprezentować swoje fursuity na pokazie fursuit oraz w trakcie fursuit walku. Formularze zgłoszeniowe do obu atrakcji już są otwarte!

Akredytacje:

  • Preakredytacja zwykła: 60 zł
  • Preakredytacja z noclegiem: 70 zł
  • Akredytacja zwykła na miejscu: 70 zł
  • Akredytacja z noclegiem na miejscu: 100 zł

Bilety kupicie na stronie Bykonu

Banner Bykonu 2024