Poniedziałek wcale nie musi być zły. Wystarczy spojrzeć w kalendarz i od razu człowiekowi poprawia się humor. Jak mogłoby być inaczej, skoro już w ten weekend kolejna dawka wielkiego e-sportu na Intel Extreme Masters 2017: CS:GO i SC2? Do tego bydgoski Bykon, Pruszkowski Weekend Fantastyki i planszówkowy Ballcon. Chcecie wiedzieć więcej? Sprawdźcie więc nasz Poniedziałkowy Flash Konwentowy.

Zwieńczenie jedenastego sezonu najdłuższego cyklu imprez e-sportowych na świecie już po raz piąty odbędzie się w naszych rodzimych Katowicach. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większą popularnością, czego dowodem jest choćby rozbicie imprezy na dwie części. Tak, pierwszy raz katowickie finały zajmą nie jeden, ale aż dwa weekendy. Daje nam to w sumie całe 5 dni pełnych emocji najwyższych lotów. Było League of Legends, teraz czas na Counter-Strike’a i Starcrafta. I nie tylko. Między 3 a 5 marca katowicki Spodek ponownie wypełni się fanami wirtualnych zmagań, którzy na żywo zobaczą grę na najwyższym światowym poziomie. Na tym jednak atrakcje się nie kończą. Drugi weekend Intel Extreme Masters to także odbywające się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym IEM Expo. Potężna przestrzeń zapełniona przez twórców, producentów i wszystko, co z grami związane, na pewno nie pozwoli Wam się nudzić. Mało tego, czeka Was także konkurs cosplay. Pamiętajcie, że istnieje możliwość bezpłatnego wejścia na teren imprezy. Wiąże się to jednak z udziałem w kolejkonie.

IEM

 

Dla mniej zainteresowanych e-sportem mamy z kolei propozycję prosto z Bydgoszczy. Mowa oczywiście o drugiej edycji konwentu Bykon, który w tym roku przyjął formułę dwudniową. Świadczy to o rosnącej popularności tego wydarzenia, czemu trudno się dziwić. Bykon to bowiem konwent multifandomowy, więc każdy, niezależnie od swoich zainteresowań, będzie tu mile widziany i znajdzie coś interesującego. Będa larpy, sesje RPG, wiele  prelekcji i warsztatów. Ba, pojawi się nawet VR. Na Bykonie nauczycie się też grać w Mafię i Veto, a nawet weźmiecie udział w specjalnej loterii. Dwa dni pełne przygód, już w najbliższą sobotę i niedzielę w Zespole Szkół Medycznych, przy ul. Swarzewskiej 10.

Bykon

 

Fani fantastyki w tym samym terminie mogą odwiedzić Pruszków. Pruszkowski Weekend Fantastyki, organizowany m.in. przez Społeczne Stowarzyszenie Forum w Pruszkowie, to doskonała okazja by spotkać się z osobami o podobnych zainteresowaniach. Na miejscu czekać na Was będzie strefa gier planszowych z wypożyczalnią dla każdego, gdzie dodatkowo możecie liczyć na interaktywne pokazy. Z kolei w strefie wystawców będziecie mieli okazję zapoznać się z ofertami największych wydawnictw gier planszowych w Polsce. W trakcie wydarzenia odbędzie się również I edycja Drużynowych Mistrzostw Warszawy w grze X-wing: Gra figurkowa, a do tego turniej kwalifikacyjny w grze Magic: The Gathering. To wszystko już w ten weekend w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym, przy ul. Juliana Gomulińskiego 4.

Pruszkowski Weekend Fantastyki

Fanom planszówek proponujemy w ten weekend Toruń i dziewiątą edycję konwentu Ballcon, który odbędzie się w Klubie Sobótka, przy ul. Wojska Polskiego 43/45. Dwa dni uciech przy wielu różnorodnych tytułach z pewnością pomogą Wam miło spędzić czas. W pojedynkę lub ze znajomymi. Na miejscu czekać na Was będzie duży Games Room, wyposażony w wiele świeżych i nowoczesnych pozycji, wśród których znalazły się gry strategiczne, logiczne, przygodowe i inne. Wszyscy żądni dodatkowej rywalizacji będą mieli również okazję wziąć udział w turniejach z nagrodami.

Ballcon