Północna część kraju nie może pochwalić się zbyt wieloma konwentami ani innymi wydarzeniami fandomowymi. Z pomocą przychodzi Pasja Minicon 2023 – konwent organizowany we współpracy Biblioteka z Pasją w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Przed nami już szósta edycja tego fantastycznego wydarzenia, która odbędzie się w dniach 3-4 listopada pod patronatem medialnym Konwentów Południowych.

Pasja Minicon 2023 jest dla wszystkich, którzy fascynują się szeroko pojętą fantastyką – od literatury, przez gry, po filmy i seriale. Na wydarzenie przygotowany zostanie szereg prelekcji, atrakcji, konkursów, a przede wszystkim dobrej zabawy i możliwości integracji z ludźmi dzielącymi tę samą pasję.

Po raz pierwszy na Pasja Miniconie odbędzie się pokaz cosplay! Do 6 października można zgłaszać swoją kandydaturę. Występy będą indywidualne typu catwalk. Do udziału w Pokazie wytypowanych zostanie do 30 uczestników. Zgłosić się można poprzez formularz zgłoszeniowy.

To jednak nie koniec – do 30 września trwają zgłoszenia dla wystawców oraz twórców programu! Jeśli chcecie przyczynić się do współtworzenia konwentu, podzielić się swoimi zainteresowaniami, zorganizować konkurs lub wystawić swoje towary, możecie to zrobić poprzez odpowiednie formularze: dla wystawców oraz twórców atrakcji.

Jeśli chcesz przyczynić się do stworzenia niezapomnianego wydarzenia, jeszcze do soboty przyjmowane są zgłoszenia dla helperów!

Wejście na wydarzenie jest darmowe, ale uprzednio akredytowane: każda osoba chcąca uczestniczyć w konwencie musi zarezerwować sobie wejściówkę (max. 3 sztuki na jedną rezerwację). Liczba wejściówek jest ograniczona do 1500 biletów. Zaakredytować możecie się tutaj.

Banner Pasja Minicon 2023 Gdynia