Po prawie 5 latach nieobecności na scenę konwentową powraca wydarzenie z 20-letnią tradycją, a chodzi tu oczywiście o Lubliński Falkon, którego tegoroczną edycję objęliśmy patronatem medialnym. Czy warto będzie po takim czasie znów pojawić się w Lublinie?

Warto zacząć od tego, iż w tym roku impreza – podobnie jak w poprzednich latach – będzie trwała 3 dni w terminie 16 - 18 lutego i odbędzie się w budynku Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie przy ulicy Bursaki 12, tak więc szykuje się nowa lokalizacja.

Cały program konwentowy jest zaś podzielony na bloki tematyczne, aby każdy mógł znaleźć dla siebie coś przystępnego. Prezentują się one dość różnorodnie, ponieważ znajdziemy tu zarówno strefę poświęconą szeroko pojętej popkulturze, jak i literaturze, ale także sektory dla miłośników gier wszelakich (planszowe, karciane fabularne i gry wideo). Filmomaniacy również znajdą miejsce dla siebie w części poświęconej właśnie filmom i serialom, a mangowcy ucieszą się na wieść, że również dla nich przygotowany został blok programowy.

Czym byłby konwent bez gości? Zapewne dalej konwentem, ale to właśnie oni nadają wydarzeniu wyjątkowy charakter, więc nie mogłoby ich zabraknąć i tutaj, a persony, które pojawią się na terenie imprezy, są wam zapewne dobrze znane, bo będzie to między innymi Jarosław Grzędowicz czy Andrzej Pilipiuk, a o dobre brzmienie zadba równie znany zespół – Runika.

Ostatnim, ale równie ważnym aspektem, którego nie mogło zabraknąć, są bilety. Zakupić je można na tej stronie, a ich oferta wygląda następująco:

  • Karnet jednodniowy na piątek: 69 zł
  • Karnet jednodniowy na sobotę: 79 zł
  • Karnet jednodniowy na niedzielę: 59 zł
  • Karnet trzydniowy: 99 zł
  • Karnet trzydniowy ulgowy: 59 zł

Ponadto do 4 lutego trwa promocja, dzięki której karnety trzydniowe można nabyć w cenie o 10 zł niższej, tak więc warto już teraz rozważyć zakup swoich wejściówek.

Falkon XXI baner