W tym roku Jastrzębie-Zdrój za sprawą Kregulcowych Dni po raz kolejny otworzy się na fantastykę. Niewielkie wydarzenie organizowane przez Klub Kregulec we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji 5-6 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej zrzeszy zarówno doświadczonych konwentowiczów, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fantastyką. A to wszystko pod patronatem medialnym Konwentów Południowych!

Kregulcowe Dni: Dworskie Gody to impreza otwarta dla każdego. Swoje miejsce znajdą tutaj fantaści, miłośnicy mangi i anime, gier bez prądu i cosplayu. Na najmłodszych uczestników będzie czekać strefa dziecięca. Wśród przygotowanych atrakcji znajdą się prelekcje oraz panele dyskusyjne, strefa z grami planszowymi i konsole.

Tematem przewodnim tegorocznych Kregulcowych Dni będzie motyw ślubny i to wokół niego skupią się przygotowane zadania fabularne. Zabawę zwieńczy tradycyjne już odtańczenie belgijki. 

Do 16 lipca trwa przyjmowanie zgłoszeń dla twórców atrakcji, wolontariuszy oraz wystawców. Zbiorczy formularz znajdziecie pod tym linkiem.

Nie ma konwentów bez konkursów cosplay, dlatego w trakcie Kregulcowych Dni nie zabraknie i tej atrakcji. Swoją kandydaturę można zgłaszać do 29 lipca poprzez formularz.

 Wstęp na wydarzenie jest darmowy

Banner Kregulcowych Dni 2023