Po długim weekendzie majowym konwenty budzą się do życia (tak samo jak i my). W ten weekend odbędą się trzy imprezy, w trzech różnych punktach naszego kraju, a będą to:

  1. VI Festiwal Studiów Azjatyckich w Krakowie
  2. Kregulcowe Dni: Uczta Bogów w Jastrzębiu-Zdroju
  3. Dzień Darmowego Komiksu w Poznaniu

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zaprosić Was do lektury 112. Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, byście mogli dowiedzieć się, cóż to za wydarzenia (oczywiście, o ile jeszcze nie wiecie).

Szósta edycja Festiwalu Studiów Azjatyckich nie jest wydarzeniem mangowym, jak mogłoby się z początku wydawać. To poważne podejście do tematu kultury azjatyckiej w szerokim zakresie. Warsztaty, prelekcje i panele dyskusyjne na tematy związane z Chinami, Japonią czy Koreą urozmaici degustacja specjałów Dalekiego Wschodu. Ponadto będzie można przymierzyć stroje z Bliskiego i Dalekiego Wschodu oraz zapoznać się z ofertą Studiów Azjatyckich Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydarzenie jest bezpłatne.

 

VI Festiwal Studiów Azjatyckich

Kregulec po raz kolejny uderza ze swoim konwentem popkulturalnym, tym razem w formie Kregulcowych Dni: Uczty Bogów. Niezależnie od tego czy jesteś fanem fantasy, popkultury Dalekiego Wschodu, czy może po prostu lubisz pograć w ciekawe gry planszowe, jest to impreza właśnie dla Ciebie. Nie zabraknie tutaj wszystkich ważnych atrakcji konwentowych, stoisk z gadżetami oraz podstawowej gastronomii. Jest to impreza bezpłatna, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by się tam znaleźć.

Konwent fantastyki Kregulcowe Dni: Uczta Bogów

Dzień Darmowego Komiksu jest dokładnie tym, co sugeruje nazwa. Po raz piąty poznańska czytelnia komiksów — NOVA organizuje jednodniowy i bezpłatny event, podczas którego będziecie mogli spotkać gości rysujących plansze (pochodzących z całej Polski), uczestniczyć w warsztatach, prelekcjach i pokazach czy faktycznie zgarnąć darmowy komiks.

Dzień Darmowego Komiksu w Poznaniu