Znów lekka obsuwa, ale nadrabiamy! W dzisiejszym, 120. Poniedziałkowym Flashu Konwentowym, mamy cztery imprezy, z czego na jednej z nich na pewno pojawimy się w licznym gronie, a na dwóch kolejnych – w nieco mniejszym! A będą to:

  1. Dni Fantastyki we Wrocławiu
  2. Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką VI
  3. Chalkon - Konwent Fantastyki w Chełmie
  4. Weekend z Japonią „Ikigai” w Rzeszowie

To już kolejna edycja DF-ów w pięknym Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu. Rokrocznie od 2004 roku Dni Fantastyki ściągają tłumy wielbicieli smoków, elfów, kosmitów czy innych stworów i niesamowitych historii, których próżno szukać w naszej rzeczywistości. Ale co, oprócz klimatycznego budynku, oferuje ten konwent? Gości! Całe mnóstwo gości powiązanych z fantastyką. Autorzy, wykładowcy, wystawcy i działacze. Lista jest tak długa, że nie sposób jej zmieścić w poście. Jeżeli jesteście ciekawi, zajrzyjcie tutaj: Goście Dni Fantastyki 2019. To oczywiście nie wszystko. W programie znajdziemy całą masę prelekcji, spotkań, konkursów, warsztatów i wykładów. Możemy także wziąć udział w jednym z dwóch konkursów pod nazwami Kryształowe Smoki – Cosplay oraz Kryształowe Smoki – Twórcy. Wymogów pierwszego wyjaśniać nie trzeba, natomiast w drugim należy wykazać się umiejętnościami piśmienniczymi i wysłać swoje opowiadanie. Będą też strefy tematyczne „Gry o Tron” oraz „Gwiezdnych Wojen”. To wszystko w cenie między 35 zł a 65 zł.

Wrocławskie Dni Fantastyki 2019

Szósta już edycja Stalowowolskich Spotkań z Fantastyką jest trzydniową imprezą o charakterze raczej lokalnym z klasycznym programem zawierającym sporo prelekcji, warsztatów i wykładów o szeroko pojętej fantastyce. Ponadto będzie można zagrać w grę planszową/karcianą czy wziąć udział w larpie lub sesji RPG. Ciekawostką jest sekcja gier bitewnych z pokazami i turniejami oraz sekcja starych gier, gdzie można będzie zobaczyć urządzenia z lat 80–90., dotknąć ich, a nawet na nich zagrać. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką VI

Konwent fantastyki - Chalkon to debiut chełmskiej grupy. Ambitny debiut, gdyż impreza będzie trzydniowa, a w programie jest choćby „gaming room” z 400 tytułami gier planszowych, w które będzie można zagrać. Zaplanowano też garść prelekcji i turniejów oraz konkurs instant cosplay polegający na stworzeniu stroju w trakcie konwentu. Atrakcje rozłożone są w taki sposób, że da się być właściwie na wszystkich, ponieważ nic nie koliduje ze sobą czasowo. Bilet wstępu kosztuje 15 zł.

Chalkon - Konwent Fantastyki w Chełmie

„Weekendy z Japonią to inicjatywa stworzona przez członków stowarzyszenia Ikigai, której głównym celem, a zarazem największą przyjemnością jest rozwijanie w ludziach pasji do Japonii”. Tak piszą o sobie organizatorzy ostatniego eventu w naszym dzisiejszym zestawieniu. A co możemy robić na tym rzeszowskim wydarzeniu? Na przykład skorzystać z małej biblioteczki mangowej, wziąć udział w karaoke, potuptać w grze muzycznej DDR czy zagrać w grę planszową. Dla fanów krwawych sportów przygotowano także Juggera, a dla miłośników przebieranek – cosplay i fotostudio. Wstęp jest bezpłatny, choć można wspomóc organizatorów nieobowiązkowym wsparciem finansowym.

Weekend z Japonią „Ikigai” w Rzeszowie