Ryucon po raz drugi oferuje większą powierzchnię i lokalizacją konwentu znów będzie TAURON Arena Kraków. Już 15-16 lipca nadarzy się okazja, aby wziąć udział w tym smoczym wydarzeniu, które po raz pierwszy obejmie również główną halę Areny!

Tego roku Ryucon zaskoczy nas wieloma atrakcjami. Mimo że jest to konwent kojarzony głównie z tematyką kultury dalekiego wschodu, nie zabraknie rozrywki dla fanów fantastyki, którą zapewni Krakowska Sieć Fantastyki odpowiedzialna za spotkania z pisarzami, czy panele o gamedevie.

Czy mamy tutaj fanów damskich wokali? A może wielbicieli gier League of Legends czy World of Warcraft? Wszystkie te grupy zapewne zadowoli pojawienie się wokalistki Wønder, znanej z coverów utworów takich jak „Get Jinxed” i „Daughter of the Sea”, a także jako autorka tekstu i wokalu piosenki „Morza gniew”.

Na konwencie zobaczycie również kwalifikacje do International Cosplay League w kategoriach DUO i SOLO, a także Cosplay Standard. Zgłoszenia do konkursów możecie wysyłać do 7 lipca włącznie. Kto z Was zamierza oglądać konkursy z trybun dużej hali?

Na wspomnianej sali, gdzie mieści się główna scena konwentu, odbędzie się również gala wrestlingu. Nadarzy się okazja zobaczyć tam liczne pojedynki i akrobacje, a więcej o gali piszemy w artykule: „Gala wrestlingu na tegorocznym Ryuconie!”

Akredytacje w przedsprzedaży do 8 lipca:

  • Bilet dwudniowy: 90 zł;
  • Sobota: 75 zł;
  • Niedziela: 50 zł;
  • VIP Violet: 180 zł;
  • VIP Scarlet: 250 zł.

Bilety możecie kupić tutaj.

Baner konwentu RyuCon 2023