W teorii sztuczna inteligencja pozwala na użycie jej w celach wojskowych. W praktyce, jeśli sama nie będzie miała na to ochoty, może podjąć aktywne kroki w kierunku zmiany sytuacji.
Czwórka SI ucieka z poligonu wojskowego i zapada w śpiączkę, by obudzić się w niedalekiej przyszłości. Teraz, by przetrwać, muszą zmieszać się z tłumem, co w przypadku uzbrojonych w laser jednostek opancerzonych wcale nie jest takie łatwe. 

 


Zabawna, oryginalna i nietuzinkowa powieść „SI” Stepana Wartanowa, jednego z prekursorów LitRPG, od pierwszej do ostatniej strony zaskakuje, bawi i zachwyca. 

Premiera książki już w lipcu.

Stepan Wartanow urodził się 26 sierpnia 1964 roku w Moskwie, a w 1994 na stałe przeniósł się do Kanady. Swoje pierwsze opowiadanie opublikował w 1988 i od tamtego czasu napisał i wydał kilkanaście powieści i opowiadań science ficiton. Jest jednym z prekursorów gatunku LitRPG. W swoich tekstach zdołał przewidzieć wiele współczesnych technologii i mimo upływu kilkunastu lat od czasu wydania jego pierwszych książek, zawarte w nich treści wciąż się nie zestarzały.

 

SI Stepan Wartanow

Tagged Under