Konwent Lajconik powraca do Krakowa po przerwie! Na dwa lata krakowskie spotkanie miłośników gier fabularnych przybrało formę online. W tym roku jednak w końcu możecie odwiedzić Lajkonika stacjonarnie, obejrzeć atrakcje i wystawy oraz zagrać w RPG-i przy stole z innymi graczami!

Konwent odbędzie się w weekend 15-16 kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie. Organizatorzy planują oczywiście masę atrakcji – nie zabraknie sesji RPG, warsztatów, turniejów i konkursów! Do dyspozycji uczestników będzie też games room.

Lajkonik zaprasza również wystawców oraz twórców małych LARP-ów i atrakcji do współpracy – zgłoszenia startują 8 marca o godzinie 20:00. Warto wspomnieć, że organizatorzy nie planują w tym roku żadnych prelekcji, miejcie to więc na uwadze przy zgłoszeniach!

Wejściówki na konwent będą dostępne tylko online! 1 marca o godzinie 20:00 na stronie Lajkonika ruszy rejestracja graczy i Mistrzów Gry. Znamy już ceny biletów – dla Mistrza Gry lub Twórcy Programu będzie to 10 złotych, natomaist dla pozostałych uczestników – 30 złotych. Wejściówka jest ważna przez oba dni wydarzenia i daje możliwość skorzystania ze wszystkich atrakcji. Ilość miejsc jest ograniczona, a rejestracja trwa do 13 kwietnia lub wyczerpania biletów, więc warto się pospieszyć!

Jeśli chcecie wziąć udział w sesji RPG, nie zapomnijcie się zapisać! Po zakupie wejściówki każdy uczestnik otrzyma specjalny kod, z którym można zapisać się na sesje po zarejestrowaniu. Te zapisy wystartują 19 marca o godzinie 14:00.

Nie możemy się już doczekać, żeby zobaczyć Wasze uśmiechnięte twarze na Lajconiku! Pilnujcie biletów, szykujcie postaci i zapisujcie się na sesje.

Z kim zobaczymy się w ten fabularny weekend w Krakowie?

Lajconik 2023