Od czasu do czasu zdarza nam się usłyszeć głosy, jakoby na północy Polski było zdecydowanie za mało wydarzeń w klimacie mangi i anime... Na taki niedobór przede wszystkim zdaje się cierpieć województwo zachodniopomorskie, gdzie tego typu wydarzeń brakuje do dzisiaj. Naprzeciw tej konwentowej suszy wychodzi niezwykle mokry konwent – Mizukon 2023!

W tym roku będzie miała miejsce pierwsza edycja zachodniopomorskiego wydarzenia w konwencji mangi i anime. Mizukon odbędzie się w dniach 12-13 sierpnia w Przecławiu, który jest niewielką miejscowością położoną na Wzniesieniach Szczecińskich, oddaloną o niecałe 10 km od centrum Szczecina. Tam też konwent obejmie dwie kluczowe lokalizacje: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Szkołę Podstawową w Przecławiu.

Obok Szczecińskiego Klubu Azji, to właśnie GOKSiR jest jednym z organizatorów wydarzenia. Zapowiedziano, że obszerne zielone tereny znajdujące się wokół budynku, w trakcie wydarzenia będą służyć jako miejsce gier i zabaw. W samym budynku ośrodka odnajdziemy scenę główną, gdzie będziemy mogli uczestniczyć w najważniejszych atrakcjach Mizukonu, m.in. w konkursie cosplay.

Rekin Błażej oraz nadmorski klimat z całą pewnością będą towarzyszyły przez cały czas trwania wydarzenia, a dostać się tam można po zakupie wejściówki, których cennik wygląda następująco:

  • akredytacje dwudniowe: przez internet w przedsprzedaży (do 24 czerwca) – 50 zł, później – 65 zł, na miejscu – 80 zł;
  • bilety na sobotę: przez internet 50 zł, na miejscu – 60 zł;
  • bilety na niedzielę: przez internet 20 zł, na miejscu – 30 zł.

Kupujesz akredytację dwudniową i nie masz gdzie przenocować? Dopłacając do wejściówki 10 zł otrzymasz dostęp do sleeproomu.

Wyjątkowy typ wejściówki stanowi pakiet VIP. W skład benefitów wynikających z biletu vipowskiego wchodzą: unikatowe gadżety w postaci koszulki i kubka konwentowego, osobna kolejka do wejścia, pierwszeństwo miejsca na widowni podczas konkursu cosplay oraz dostęp do strefy wypoczynkowej (sleeproomu) wyposażonej w materace! Obiecywany jest również dostęp do dedykowanej VIP-om wirtualnej przestrzeni na – w tym momencie jeszcze niepowstałym – serwerze discord Mizukonu. Ilość pakietów VIP jest ograniczona, a jego koszt to 150 zł.

Nasłuchujcie szumów morza i hot newsów. Do zobaczenia w Przecławiu!

Banner konwentu Mizukon 2023