Większość z nas zapewne z zapartym tchem oglądała kolejne sezony „Sherlocka”, próbowała swoich sił w dedukcji i wyciąganiu wniosków na podstawie śladowej liczby poszlak. W końcu kto nie chciałby być jak słynny detektyw z kart powieści? W myśl tej idei powstał Sherlockon – konwent stworzony przez fanów dla fanów.


Druga edycja Sherlockonu odbędzie się w dniach 30.06-1.07.2018 r. w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów. Wśród atrakcji znajdą się prelekcje i panele dyskusyjne, pokaz technik kryminalistycznych, koncert muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Golden Violins, gra terenowa, strefy warsztatowe (obejmujące warsztaty pisarskie, rysownicze, mowy ciała, wymowy brytyjskiej oraz budowania uli), pokaz sztuki walki barritsu, a także quizy, gry, konkursy.

Pojawi się także konkurs cosplay, do którego wciąż można przesyłać zgłoszenia.

Do 15 maja trwają też zgłoszenia punktów programu. Formularz znajduje się tutaj.

Przyjmowani są również wolontariusze. Żeby zostać przyjętym, wystarczy wypełnić niewielki arkusz i mieć ukończone 15 lat. 

Bilety są dostępne w systemie biletyna.pl w cenach:

  • 30 zł na cały weekend
  • 20 zł w sobotę lub niedzielę

Plan atrakcji i wszystkie informacje dotyczące wydarzenia będą aktualizowane przede wszystkim na oficjalnej stronie konwentu, ale też fanpage’u i w wydarzeniu na Facebook’u.

 

Banner konwentu Sherlockon