To już 75. edycja Poniedziałkowego Flasha Konwentowego! Oznacza to, że od 75 tygodni (z drobnymi przerwami) informujemy Was na bieżąco o wydarzeniach popkulturalnych z dziedziny fantastyki, mangi i anime, gier planszowych, e-sportu, LARP-ów i RPG oraz pokrewnych. Nie przedłużając, przejdźmy do tego, po co tutaj przyszliście. Dziś (a dokładniej w nadchodzący weekend) w programie mamy:

  • Wrocławskie Dni Fantastyki
  • DreamHaven
  • Orichalcum edycja 2
  • Sherlockon Polska
  • Bydgoskie Dni Popkultury

Wrocławskich Dni Fantastyki chyba nikomu przedstawiać nie trzeba, ale na wszelki wypadek to zrobimy ;-). Jest to duże, trzydniowe wydarzenie odbywające się w pięknym Centrum Kultury Zamek. Rokrocznie przyciąga ono do Wrocławia 1500-3000 uczestników (dane szacunkowe) z całego kraju. I to nie bez powodu. Wspaniali goście, wśród których są pisarze polskiej fantastyki, a w tym roku także i ze świata! Ian R MacLeod, brytyjski pisarz science-fiction i fantasy, znany z takich powieści jak „Wieki Światła”, „Dom Burz” czy „Czerwony Śnieg”, także zamierza odwiedzić WDF. Nie ominą nas także takie atrakcje jak pokazy filmowe, Wioski Fanowskie czy całkiem pokaźny program atrakcji, który możecie znaleźć na stronie www organizatora. Za całość zapłacicie 50 zł, chyba że zamierzacie spać na terenie konwentu. Wtedy musicie dopłacić do wejściówki dodatkowe 10 zł.

Wrocławskie Dni Fantastyki 2018

DreamHaven to kolejna ciekawa propozycja wakacyjna dla fanów larpowania na łonie natury. Za cenę 290 zł za domek lub 190 zł za miejsce na polu namiotowym, będziecie mogli spędzić 9 dni we wspaniałej atmosferze Przystanku Alaska w Gliśnie Wielkim (w województwie pomorskim). Jeżeli jednak nie macie tylu wolnych dni urlopowych, zawsze możecie wpaść na jeden dzień, wtedy koszt będzie wynosił 45 zł. Konwencja wydarzenia w tym roku obraca się wokół spraw światowych i realizacji planu ratowania Ziemi. Co ciekawe, dostępna jest postać... kosmity.

Logo konwentu larpowego DreamHaven

Orichalcum edycja 2 jest to wydarzenie kierowane przede wszystkim do fanów systemu RPG „Earthdown”, organizowane przez grupę Topory, znaną przede wszystkim z konwentu Toporiada. Mimo dosyć zawężonego grona odbiorców, obiecywany jest także program dla osób niezwiązanych ściśle z systemem i zawiera on elementy takie jak konkursy, prelekcje czy ognisko integracyjne.

Orichalcum edycja 2

Sherlockon Polska jest tajemniczym konwentem z koncepcją brytyjskiego klimatu detektywistycznego, co raczej nie dziwi, kiedy weźmiemy pod uwagę jego nazwę. Jest to już druga edycja wydarzenia i nawet program atrakcji pokazuje, że organizatorzy mocno naciskają na motyw przewodni, co oczywiście jest zaletą. Za całość zapłacimy 30 zł, natomiast osobne dni kosztować nas będą po 20 zł od sztuki.

Sherlockon Polska w Warszawie

Bydgoskie Dni Popkultury są niepisanym następcą Bykonu współorganizowanym także przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy. Wydarzenie to jest bezpłatne i odbędzie się w budynku biblioteki. W programie tematyka fantasy, science-fiction, kultury azjatyckiej, planszówkowa oraz LARP-owa.

Bydkoskie Dni Popkultury