„Psst! Hej! Tutaj! Tak, jestem tu! Widzisz mnie?” - szepcze zza twego ramienia i tyka je skrycie łapką nieco uśmiechnięty smokolew.

Już 14 października będziecie mogli spotkać się na organizowanych przez grupę AEGEE Gliwice Gliwickich Dniach Fantastyki 2022 we wspaniałej i z pewnością zachęcającej do imprezowania Arenie Gliwice, skąd klimat fantastyki nie będzie schodził aż do niedzieli, 16 października.

Smoki powinny trzymać się razem! Dlatego z dumą obejmujemy GDF-y ramionami patronatu medialnego i chociaż o biletach czy zgłoszeniach jeszcze nie możemy wiele powiedzieć, to musimy wspomnieć o wspaniałych autorach i pisarzach różnego rodzaju fantastyki, których na wydarzeniu będziemy mieli okazję spotkać, posłuchać, zapytać...

Pojawi się między innymi Marcin Podolewski – człowiek, którego droga życiowa wcale nie wydawała się kierować w stronę fantasy i science fiction. Skończył jako popularny polski autor tego typu książek, twórca takich dzieł jak „Głębia. Skokowiec” czy „Happy End”.

Lubicie cyberpunk? A może izometryczne RPG-i? Jeśli nie zaprzeczyliście – może was zainteresować informacja, że na wydarzeniu pojawi się Marcin Sergiusz Przybyłek, znany również pod pseudonimem Martin Ann Drimm twórca największej polskiej sagi science-fiction „Gamedec”. To na jej podstawie polski zespół Anshar Studios opracował później grę o tym samym tytule przy współpracy merytorycznej z samym autorem serii.

Marcin Sergiusz Przybyłek to człowiek od lat zainteresowany psychologicznym, technologicznym oraz finansowym rozwojem ludzkości, który chętnie przekazuje swoje wizje w książkach, na wykładach czy podczas szkoleń. Brzmi wystarczająco interesująco? Myślę, że to dobry czas, by załapać się na autorskie spotkanie z nim i poznać genezę „Gamedeca” oraz wielu innych wartych zgłębienia tworów – na co tylko czas pozwoli! A może zechcecie zakupić książkę, mając możliwość zdobycia autograf praktycznie na wyciągnięcie ręki? A to tylko przedsmak wydarzenia!

Wakacje zlecą w okamgnieniu, więc do października jeden sus. Niech zatem majestatyczny smok wam o wydarzeniu przypomina, do kupna biletu zachęca, na wydarzenie zaprasza! Zapominalscy będą się tłumaczyć przed jego obliczem!

Elektroniczną wersję programu, jak również mapkę z lokalizacją i inne niezbędne informacje udostępnimy, gdy tylko wyjdą w świat. Bądźcie i śledźcie wydarzenie razem z nami, fanpage i kalendarz konwentowy nigdy nie śpią! Do zobaczenia pod wspólnym sztandarem!

logo Gliwickich Dni Fantastyki 2022