Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Dokładnie 58 dni zostało do żywieckiego konwentu Funcon. Owszem, jest to jeszcze całkiem spora ilość dni, ale już teraz mamy dla Was kilka informacji związanych z tym wydarzeniem. Konkretnie trzy.

 

Pierwsza z nich to możliwość wcześniejszej rezerwacji biletów. Po co zwlekać z rezerwacją miejsca do ostatniej chwili, kiedy możecie to zrobić jeszcze dziś? Wystarczy, że zajrzycie tutaj.

Z kolei wszyscy, którzy chcieliby stać się częścią Funconu i współtworzyć program, powinni zajrzeć tutaj. Jeśli posiadacie ciekawe hobby, którym chcielibyście podzielić się z innymi w postaci panelu dyskusyjnego, prelekcji czy warsztatów, wyślijcie swoje zgłoszenie do 3 lipca. W zamian możecie liczyć choćby na atrakcyjne zniżki.

Poza programem możecie także wesprzeć żywiecki konwent jako wolontariusze. Wszystko za sprawą formularza dostępnego tutaj. W zamian organizatorzy zapewniają 100% zwrotu kosztów akredytacji, a na koniec dodatkowo prezenty ufundowane przez sponsorów. Jeszcze trochę czasu zostało, ale nie wahajcie się długo i wybierzcie swój sposób udziału w tegorocznym Funconie.

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.