Kolejne niechciane wyskakujące okienko, jednak Unia Europejska wymaga od nas, byśmy poinformowali Cię o wykorzystywaniu i zjadaniu twoich ciasteczek (cookies) oraz wykorzystywaniu Twoich super tajnych danych. Robimy to tylko po to, by zwiększyć komfort i funkcjonalność portalu oraz dlatego, że jesteśmy głodni i lubimy ciasteczka. Zgodnie więc z Polityka Prywatności, czuj się poinformowany nasz drogi użytkowniku.

Jak w zeszły weekend niewiele się działo, tak kolejne dwa to istny wysyp konwentów i festiwali. Już za kilka dni zaczynamy weekend z pięcioma (!) wydarzeniami jednocześnie. A będą to:

  1. Toporiada XII w Miedznej Murowanej
  2. ostatni duży NiuCon we Wrocławiu
  3. PixelMania we Wleniu
  4. NERD w Raciborzu
  5. LARP „Zameczek Roth” 2. edycja w Czernicy

Toporiada już dwunasty raz ściąga nas do Miedznej Murowanej na świetną zabawę z LARP-ami, RPG-ami i innymi grami fabularnymi. A to wszystko w leśnym zaciszu i otoczeniu malowniczej przyrody. Dodatkową atrakcją będzie konwentowe ognisko. Nie można też zapominać o konkursie na najlepszego Mistrza Gry i Gracza oraz nagrodzie – Złotych Toporach. To wszystko w cenie 50 zł za całość lub 25 zł za dzień. Czego chcieć więcej?

Logo Toporiady 2018

NiuCon wyewoluował na przestrzeni lat z konwentu stricte mangowego do festiwalu popkultury, choć wciąż jest bardziej kojarzony raczej z tym pierwszym tematem. W tym roku konwencja nawiązuje do bogów i mitologii z całego świata oraz historii, począwszy od greckiej, aż po japońską. Jest to też ostatni tak duży konwent organizowany przez Fundację Popcooltura, gdyż ta, jak pisaliśmy jakiś czas temu, rezygnuje z dużych projektów na rzecz mniejszych, lecz jeszcze lepiej zorganizowanych. Jest to więc ostatnia okazja na uczestnictwo w największym wydarzeniu związanym z mangą i anime w naszym kraju. Wejściówki kosztują od 10 zł do 60 zł.

Logo konwentu mangi i anime NiuCon 2018 we Wrocławiu

Wiele osób czekało na informację dotyczącą tegorocznego FotoConu we Wleniu. Większość już dawno straciła nadzieję na jej uzyskanie i poniekąd słusznie, gdyż niedawno organizacja oficjalnie potwierdziła, że zamierza powrócić dopiero za rok. Problemy wynikały głównie z utraty miejsca przez odejście jednego z głównych organizatorów, który postanowił działać samodzielnie i zorganizować PixelManię. Będzie to wydarzenie bardzo podobne w formie do FotoConu i odbędzie się w tym samym miejscu. Marketing skierowany jest głównie poza granice naszego kraju, co gwarantuje ciekawych gości cosplayowych z zagranicy. Wstęp kosztuje 10-15 euro.

Konwent cosplayu i fotografii PixelMania

NERD jest kolejną imprezą skierowaną do fanów gier fabularnych i planszowych. W programie LARP-y, sesje RPG i gamesroom, a to wszystko ponownie w dziewiczych okolicznościach przyrody. Jest to następny event o zasięgu lokalnym, choć nie ma żadnych przeszkód, żeby wybrać się na niego z dalszych okolic i odpocząć od miejskiego zgiełku. Za wstęp zapłacimy 5-20 zł.

NERD konwent LARP i RPG

LARP „Zameczek Roth” 2. edycja to gra terenowa/LARP w tematyce słowiańskiej. Uczestnictwo kosztuje 90 zł na miejscu, 75 zł w przedpłacie.

LARP Zameczek Roth 2 Edycja

Czym są Konwenty Południowe

Konwenty w Polsce

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. Nasze główne działy to konwenty fantastyki, mangi i anime, gier i e-sportu, gier planszowych czy LARP-y. Dzięki nam możesz też być stale na bieżąco dzięki newsom o wydarzeniach. Strona Konwentów Południowych jest także responsywna, co dodatkowo wspomaga nasza mobilna aplikacja na androida - Kalendarz/Lista Konwentów.

Galerie i fotorelacje z konwentów

Jako dziennikarze, jesteśmy obecni na wielu imprezach, a dzięki sieci fotoreporterów w całym kraju, jesteśmy w stanie wykonywać i publikować zdjęcia z konwentów w formie galerii na naszym Fanpage. W wygodny sposób możecie nawigować po imprezach z podziałem na kolejne lata i miesiące dzięki przejrzystym buttonom. Wystarczy kliknąć by przejść do interesującej nas fotorelacji z wydarzeń.

Recenzje książek, mang i gier planszowych

To nie wszystko. Portal stale się rozwija, co wpływa na otwieranie kolejnych działów. Od 2015 roku piszemy też recenzje książek o tematyce fantastycznej, a niedługo później na naszej stronie pojawiły się także recenzje gier planszowych, mang, systemów RPG i komiksów. Współpracujemy z 37 wydawnictwami co gwarantuje nam często przedpremierowy dostęp do materiałów i szybką recenzję, która podpowie Wam czego możecie się spodziewać.

Wywiady

Na naszej stronie znajdziecie także wywiady ze znanymi oraz debiutującymi cosplayerami czy pisarzami książek. Z racji tematyki portalu przeczytacie u nas także rozmowy z graczami, e-sportowcami i osobami związanymi z branżą gier elektronicznych.