Hej! Tym, którzy mają ferie, życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku. Tym, którzy jeszcze czekają lub powrócili już do codzienności – powodzenia! Bez względu jednak na to, gdzie się aktualnie znajdujecie, sprawdźcie, jakie wydarzenia czekają na Was w ostatni weekend lutego. Tym razem do wyboru macie Kola 2018, Remcon 2018, Kokon 2018, miłosne Aishiteru, Fun Fest 2018, a na dokładkę ESL One Katowice 2018.

Na początek Kraków i larpy bardziej na poważnie. Wszystko za sprawą odbywającej się już po raz siódmy Konferencji Larpowej KOLA 2018, zrzeszającej twórców i miłośników tej formy zabawy. Na konferencji dowiecie się, jak stworzyć i poprowadzić sesję, jakie błędy w jej czasie są popełniane najczęściej i jak się ich wystrzegać, a także poznacie pomysły innych uczestników. Wszystko po to, by razem podnosić jakość prowadzonych larpów i zwiększać ich dostępność dla mniej doświadczonych uczestników. Wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką zapraszamy w najbliższy weekend do Arteteki przy ul. Rajskiej 12.

Kola

Odbywająca się w najbliższy weekend we Wrocławiu druga edycja Aishiteru to najbardziej romantyczna impreza tego roku. Dzięki klimatycznym dekoracjom i specjalnie przygotowanym atrakcjom zarówno pary, jak i osoby, które szukają jeszcze swojej drugiej połówki, z pewnością poczują tę wyjątkową atmosferę. No właśnie, a jakież to atrakcje wprawią Was w ów romantyczny nastrój? Randka w ciemno, speed dating, kawiarenka czy śluby konwentowe – to tylko kilka propozycji spośród przygotowanych zajęć. Poczujcie miłość w powietrzu i wpadnijcie do Szkoły Podstawowej nr 71 im. Leona Kruczkowskiego przy ul. Kołłątaja 1/6.

Aishiteru

KoKon to jedyny konwent fantastyki odbywający się w Koninie, w czasie którego poznacie dwa oblicza fantastyki: wirtualne oraz prawdziwe, a to za sprawą wielu paneli, warsztatów, turniejów gier planszowych oraz możliwości pogrania w „Hearthstone’a” i „Heroes of the Storm”. Lubujący się w robótkach ręcznych będą mogli zgłębić tajniki starożytnej sztuki składania papieru zwanej origami. W grę wchodzi nie tylko teoria, ale też złożenie własnego modelu. Nie zabraknie atrakcji dla wszystkich sympatyków ożywiania postaci ze swoich ulubionych uniwersów. Dowiecie się, jak stworzyć swój pierwszy cosplay, jak robić kostiumom zdjęcia no i oczywiście będziecie mogli podziwiać dzieła innych, a to za sprawą choćby konwentowego konkursu. Wszystko to czekać na Was będzie w najbliższy weekend w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Przemysłowej 3D.

Kokon

Na wybrzeżu z kolei warto odwiedzić w ten weekend konwent Remcon – nie tylko dlatego, że w ostatnim czasie Trójmiasto nie gościło u siebie zbyt wielu wydarzeń. Impreza zachęca pokaźną liczbą różnorodnych atrakcji. Na miejscu poćwiczycie szycie własnych strojów, dopracujecie swoje OC pod okiem doświadczonych twórców, sprawdzicie znajomość ulubionych tytułów w wiedzówkach i konkursach, a nawet zatańczycie przy ulubionych piosenkach. Jak na prawdziwy konwent przystało, nie obędzie się też bez konkursu cosplay. To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie w najbliższą sobotę i niedzielę w Zespole Szkół nr 9 przy ul. Chylońskiej 227 w Gdyni.

Remcon

Dla odmiany w sobotę zapraszamy do Poznania na pierwszą edycję imprezy Fun Fest – festiwalu młodych miłośników komiksów, gier i kina, podczas której funkcjonować będą 3 specjalne strefy:

  • strefa PLAY przeznaczona dla wszystkich fanów gier bez prądu,

  • strefa HERO przygotowana dla naszych małych bohaterów,

  • strefa CYBER, w której odnajdą się miłośnicy VR i technologii.

Każda z nich będzie pełna wciągających atrakcji. Dodajmy do tego prelekcje, stoiska tematyczne oraz konkurs cosplay, a zapowiada się naprawdę godne polecenia wydarzenie. Teraz wystarczy tylko, że zajrzycie do Cinema City Kinepolis przy ul. Bolesława Krzywoustego 72.

FunFest

A na koniec gratka dla wszystkich fanów esportu przez duże „E”! Wszystko za sprawą ESL One Katowice, w czasie którego będziemy świadkami pierwszego polskiego Majora w najbardziej dochodową grę typu MOBA na świcie – „Dota 2”. Najlepsi gracze, najwierniejsi fani, a do tego pękające w szwach Expo – czy trzeba czegoś więcej wszystkim miłośnikom wirtualnych zmagań? Emocje dodatkowo podgrzeje fakt, że wśród walczących drużyn znajdzie się także polski akcent – Team Kinguin, którzy mają szansę stać się czarnym koniem tego turnieju. Co powiecie na wspólne kibicowanie? W takim razie koniecznie odwiedźcie w tej weekend katowicki Spodek przy al. Korfantego 35.

ESL