Wielu z Was pytało o dalsze losy AnimeConu 2022. Pytania te wynikały z dwóch istotnych kwestii — pierwszą jest brak jakichkolwiek informacji ze strony organizatorów (poza całkiem niedawno opublikowanym postem o „ładowaniu się” imprezy oraz wczorajszej informacji, że już dziś dostaniemy szczegóły), drugą zaś przypominamy nieco dalej. Zgodnie z obietnicą organizator poinformował nas o nowej dacie oraz miejscu.

AnimeCon Halloween 2022 odbędzie się w dniach 11-13 listopada w budynku Liceum ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. Poznańskich Olimpijczyków!

Organizatorzy zachwalają ten obiekt, przekonując, że budynek jest większy i nowocześniejszy od poprzedniej lokalizacji. Dodatkowo wydarzenie potrwa trzy dni zamiast planowanych wcześniej dwóch.

Decyzja o zmianie placówki wynikała też z problemu, jaki zaledwie miesiąc temu napotkał konwent Hikari 2022 z atrakcjami dla pełnoletnich. Od tamtego czasu wiele szkół w Poznaniu odmawiała zezwolenia na organizację konwentów w swoich placówkach.

Co sądzicie o nowym terminie i budynku? I najważniejsze — czy wybieracie się na AnimeCon 2022?

Baner konwentu Animecon 2022