Dziś Flash nieco później niż zwykle i pisany praktycznie na ostatnią chwilę przez wypadki losowe, a to przecież tydzień pełen wrażeń (no dobra, sporo jest takich tygodni w roku konwentowym). Co się dzieje w ostatnie dni października? Warsaw Comic Con i towarzyszące mu Targi Warsaw Games Show, Game Music Festival, Animecon Halloween oraz GRAnat. O tym wszystkim przeczytacie poniżej!

Na pierwszy ogień odpalamy od razu największy kaliber, czyli Warsaw Comic Con. To już czwarta edycja wydarzenia, „wyprodukowana” w dosyć krótkim czasie, bo Ptak Warsaw Expo działa w tym zakresie od czerwca 2017 roku i szybko rozwija swoją imprezę. Tym razem wśród gości znajdą się takie gwiazdy, jak Andrew Scott (Moriarty w serialu Sherlock), John Rhys Davies (Gimli z ekranizacji Lord of the Rings) czy Christopher Larkin (Monty Green z The 100). Wszystkie nazwiska zaproszonych znajdziecie na stronie Warsaw Comic Conu, ponieważ nie sposób wymienić każdego z osobna wraz z rolami jakie dana osoba zagrała. Ponadto będziemy mogli też spotkać osoby znane czytelnikom komiksów, polskim YouTuberów czy Cosplayerów. Niestety w tym roku nie przewidziano sleeproomów, więc nocleg będzie trzeba załatwić sobie we własnym zakresie. Dojazd do samego Nadarzyna zapewnią nam darmowe autobusy (choć tych zapewne jak zwykle będzie za mało, by pomieścić wszystkich) bądź standardowa komunikacja miejska. Ale WCC to nie tylko komiks, filmy i seriale. To także gaming i e-sport, czyli...

Warsaw Comic Con IV edycja

...Targi Warsaw Games Show, stanowiące część polskiego Comic Conu. Także i tutaj będzie na nas czekała mnogość atrakcji i zajęć. Przede wszystkim są to różnorakie turnieje e-sportowe o mniejszym i większym zasięgu. To właśnie tutaj spotkasz YouTuberów oraz osoby znane z polskiej sceny gamingowej. Dodatkowo będziemy mogli przedpremierowo zobaczyć pokazy Diablo III Eternal Collection na konsolę Switch, Tropico 6 czy choćby Call of Cthulhu. Pojawią się także takie produkcje, jak Pathfinder: Kingmaker, Assasin's Creed: Odyssey i wiele, wiele innych.

Targi Warsaw Games ShowNie samymi konwentami jednak człowiek żyje. Ważne są także koncerty, szczególnie jeżeli są to instrumentalne i grane na żywo ścieżki muzyczne z gier. A wśród nich takie perły jak Grim Fandango, World of Warcraft, Diablo i Starcraft, Heroes of Might&Magic! Warto zaznaczyć, że Game Music Festival we Wrocławiu to nie jeden koncert, a aż cztery w ciągu zaledwie dwóch dni.

Festiwal muzyki z gier Game Music Festival

Czwartą (lub trzecią, zależnie od tego jak liczymy pierwsze dwie) pozycją na liście jest Poznański AnimeCon Halloween. Pozycja nieco kontrowersyjna i stawiająca wiele pytań. Zeszłoroczna edycja nie obyła się bez mocnych wtop organizatorów, takich jak niewypłacalność względem gości, obsługi czy wystawców oraz błędów w zabezpieczeniu i obsłudze imprezy. Także i w tym roku dostajemy niewiele informacji, a większość została opublikowana całkiem niedawno. Nie ma jednak co oceniać konwentu, który jeszcze się nie odbył, prawda?

AnimeCon Halloween 2018

Ostatnim wydarzeniem, które odbędzie się w ten weekend, jest GRAnat 2018. Nazwa bardzo pomysłowa i wiele mówiąca o tematyce, którą są... gry planszowe! Tak samo jak Animecon, GRAnat odbędzie się w Poznaniu, a że jest to impreza darmowa, nic nie stoi na przeszkodzie, by go mimo wszystko ją odwiedzić i sprawdzić, czy organizatorom naprawdę uda się nas rozerwać... W sensie rozrywki ;-).

GRAnat, Poznański dzień z grami planszowymi