To już 50. wydanie Poniedziałkowego Flasha Konwentowego. Cieszymy się, że przez tyle tygodni mogliśmy polecać Wam kierunki wypraw i to nie tylko tych konwentowych. Obiecujemy, że tak prędko się nie poddamy! A teraz do rzeczy, czyli na co warto się wybrać w nadchodzący, ostatni weekend października? Tym razem padło na wiejący grozą AnimeCon Halloween.

AnimeCon Halloween to pierwszy konwent organizowany przez anime24.pl - największy w Polsce portal dla miłośników mangi i anime. Jako iż odbywa się on pod koniec października, nie jest zaskoczeniem, że na motyw przewodni wybrano wszystko to, co straszne, groźne i niezwykłe. Magiczny klimat Halloween to oczywiście nie jedyna atrakcja, bowiem na miejscu możecie liczyć na wiele paneli, prelekcji i ciekawych konkursów, tworzonych przez fanów japońskiej kultury popularnej, warsztatów dla osób z kreatywnym zacięciem i oczywiście miejsc do pokazania swojego talentu wokalnego bądź tanecznego.

Jak na konwent m&a przystało, odbędzie się również konkurs cosplay, gdzie oprócz barwnych kostiumów i adekwatnych nagród, spotkacie znanych i cenionych twórców, jak choćby Crafts of Two, Miko Cosplay czy Dorian Makbeth. Będzie fotostudio, wystawcy i mnóstwo przedmiotów dla prawdziwych koneserów kultury wschodu. I byłbym zapomniał... każdy uczestnik dostanie cukierki, dlatego nie myślcie o żadnych psikusach! Do zobaczenia w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14.

AnimeCon