Już za kilka dni, za dni parę... W warszawskim EXPO XXI odbędzie się zimowa edycja Targów Fantastyki! W weekend 10-11 grudnia spotkacie swoich ulubionych autorów, zagracie w planszówki i oczywiście zrobicie fantastyczne świąteczne zakupy!

Przypominamy, że już za dwa dni (7.12) kończy się przedsprzedaż biletów! Warto skorzystać i kupić dwudniowy bilet w cenie 15 złotych. Dla osób, które kupiły bilety wcześniej, przewidziana jest osobna kolejka do akredytacji! Wejściówki dostępne są na stronie Targów Fantastyki.

Kasy będą otwarte w sobotę od 10 do 20 i w niedzielę od 10 do 18. Tam będziecie mogli kupić bilety tylko na jeden dzień — cena normalnego to 10 złotych, ulgowego (dla uczestników poniżej 13 roku życia) — 5 złotych. Najmłodsi uczestnicy do 7 roku życia na Targi wejdą za darmo. Bilety ważne są cały dzień — możecie opuścić teren Targów i na niego wrócić w każdym momencie!

Osoby poniżej 13 roku życia muszą być pod opieką osoby dorosłej, a niepełnoletni uczestnicy, którzy na Targi przyjadą bez opiekuna, muszą pamiętać o zabraniu ze sobą zgody rodzica na udział w wydarzeniu.

Zmotoryzowani będą mogli skorzystać z płatnego parkingu przy EXPO — 8 złotych za pierwszą i 6 złotych za każdą kolejną godzinę. Dla korzystających z transportu publicznego Organizatorzy przygotowali mapki z instrukcją, jak dotrzeć na miejsce. Znaleźć je możecie na stronie wydarzenia na Facebooku. Uczestnicy na miejscu mogą skorzystać szatni — znajdziecie ją w holu głównym przed wejściem na teren Targów.

Łazienki znajdują się na poziomie -1, a dotrzeć do nich można korytarzem od parkingu podziemnego lub schodami obok restauracji. Dla osób niepełnosprawnych dostępna jest także winda osobowa i toaleta z udogodnieniami.

Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania ze Strefy Gastronomicznej! Przed budynkiem znajdziecie Foodtrucki z potrawami z różnych części świata. W holu głównym została przygotowana specjalna strefa, gdzie możecie usiąść i spokojnie spałaszować swoje smakołyki. W budynku znajduje też się restauracja, w której poza przekąskami można zjeść porządny obiad (w wersji wege i mięsnej!) Na terenie Targów, w hali 3, znajdziecie mini strefę gastronomiczną z japońskimi deserami i bubble tea. Pamiętajcie o zakazie wnoszenia na teren hali 3 produktów spożywczych z zewnątrz! Ograniczenie nie dotyczy Fantastycznych Gości, Wystawców i obsługi imprezy.

Jeszcze kilka próśb od Organizatorów.

Korzystajcie tylko z wyznaczonych wejść i wyjść na Targi! Z Hali 3 wyjść będzie można tylko do holu głównego, a pozostałe wyjścia będą nieczynne.

Nie siadajcie na podłodze, schodach czy w przejściach! Dla zmęczonych przygotowano Strefę Relaksu na końcu hali. Możecie też usiąść w strefie gastronomicznej.

Cosplayerzy proszeni są o okazanie wszystkich replik broni czy niebezpiecznie wyglądających rekwizytów na bramce, żeby potwierdzić, że są bezpieczne. Jeśli liczba uczestników będzie bardzo duża, ze względów bezpieczeństwa możecie też zostać poproszeni o pozostawienie dużych elementów cosplayu w darmowym depozycie.

Na terenie Targów Fantastyki zabronione jest palenie i używanie wszelkich środków odurzających. Zostawcie w domu broń, niebezpieczne materiały czy sprzęt muzyczny i nagłaśniający. Targi Fantastyki nie są też najlepszym miejscem dla zwierzaków, swoich milusińskich zostawcie więc w domu. Jeśli macie wątpliwości, co można ze sobą zabrać — koniecznie rzućcie okiem na regulamin.

To tyle w kwestii spraw organizacyjnych. Weekend na Warszawskich Targach Fantastyki zapowiada się naprawdę dobrze! Z kim się widzimy w ten przedświąteczny weekend?

Warszawskie Targi Fantastyki Zimowa Edycja 2022