Pojawiła się ważna informacja związana z tegoroczną galą nominacji do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Tym razem odbędzie się ona bowiem nie w Warszawie, a we Wrocławiu. Powody tej zmiany są dwa. Po pierwsze, stolica województwa dolnośląskiego jest tym roku Europejską Stolicą Kultury, a po drugie, Wrocław jest także Światową Stolicą Książki UNESCO. Nie będziemy zatem owej decyzji podważać i przejdziemy od razu do szczegółów wydarzenia.

Gala odbędzie się 30 czerwca 2016 roku o godzinie 19 w Sali Kameralnej Biura Festiwalowego IMPART, przy ulicy Mazowieckiej 17. Gościem specjalnym będzie Jadwiga Zajdel, która pojawi się na ceremonii w towarzystwie innych pisarzy, a także przedstawicieli władz miasta Wrocławia. Oprócz tego, dla wszystkich uczestników przewidziane są różne atrakcje artystyczne, jak również bankiet z małym poczęstunkiem po zakończeniu gali.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak przypominamy, iż ilość miejsc jest ograniczona. Konieczna jest zatem wcześniejsza rezerwacja, co najszybciej zrobicie pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Co jednak, gdy ktoś nie będzie mógł pojawić się osobiście? Bez obaw, całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube Polconu, pod adresem:
https://www.youtube.com/channel/UCQV_ejaN0tQfl0NfXQxYNug

Transmisję będzie także można obejrzeć w dotychczasowym miejscu przyznawania nominacji, czyli w Klubokawiarni Grawitacja, przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie.