W tym roku do rangi najstarszego konwentu w dziedzinie fantastyki został wniesiony Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2023, odbywający się wraz z początkiem września w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Do wydarzenia pozostał niespełna miesiąc, w związku z czym organizatorzy postanowili nie trzymać nas dłużej w głodzie niepewności i podali do stołu program imprezy!

W menu zawarte są przede wszystkim bloki tematyczne obfitujące w różnorodne atrakcje. Bloki literackie, historyczne, naukowe, dalekowschodnie, popkulturowe… Przewidziany jest również osobny blok tematyczny dla cosplayerów, fanów Gwiezdnych Wojen oraz najmłodszych uczestników! A to tylko namiastka tego, co Was czeka na Kapitularzu 2023!

Warto też przyjrzeć się atrakcjom stałym Kapitularza, na przykład wiosce wiedźmińskiej, pokazie szermierki scenicznej, warsztatom rzemieślniczym czy też sali wypełnionej najprawdziwszymi klasykami w świecie gier.

Podczas festiwalu będzie miała również miejsce uroczysta gala przyznania Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Zgodnie z tradycją, nagrodę zwycięzcom wręczy jej honorowy patron i gość – Jadwiga Zajdel.

Konwent oferuje także składającą się z kilkudziesięciu stoisk strefę wystawców. Na pewno będzie w czym wybierać, jeśli chodzi o literaturę, gadżety czy rękodzieło.

Wypada również wspomnieć o gościach wydarzenia! Gośćmi honorowymi tegorocznej edycji zostali Sławomir Folkman, jeden z największych znawców „Kronik Diuny” oraz Michał Jakuszewski, zasłużony dla fandomu łodzianin, tłumacz literatury fantastycznej. Poza tymi dwiema osobistościami będziecie mogli również wybrać się na spotkanie z Robertem Wegnerem (twórcą cyklu „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”), Michałem Gołkowskim (autorem powieści „Moskal” oraz m.in. serii „SybirPunk”) czy też Radkiem Rakiem (laureatem Nagrody im. A. Zajdla i Nagrody Literackiej Nike, a także współautorem antologii opowiadań „Legendy Polskie”).

Szczegółowy program imprezy wraz z godzinową rozpiską możecie znaleźć na stronie internetowej Kapitularza pod tym linkiem.

Baner konwentu Kapitularz 2023 - w randze Polconu