Wrzesień. Dla niektórych to wciąż czas beztroski i zabawy. Dla innych początek długiej i mozolnej kampanii, okupionej bólem, łzami i litrami kawy. Dla nas to z kolei bardzo dobry moment na kolejną porcję konwentów, dlatego też zapraszamy do Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, w którym znajdziecie Polon, Kapitularz, Polskie Westeros oraz Wielki Bal Cosplayowy.

Odbywający się w Czyżowicach Polon to trzy dni larpa, którego celem jest przeniesienie logiki z oryginalnej serii Fallout na nasz grunt krajowy. Innymi słowy, dowiecie się, co by było gdyby przez globalny konflikt nuklearny Polska nigdy nie wyszła mentalnie z czasów stalinizmu, którym cechował się wczesny PRL. Jak potoczy się ta historia? Dowiecie się tego odwiedzając znajdujące się przy ul. Bełsznickiej 29B Rancho Western. Gra główna to jednak nie jedyna atrakcja, jaką przygotowali dla Was organizatorzy. Będzie też turniej Munchkina, nocne kino, a na dokładkę...impreza integracyjna.

Polon

Fani i koneserzy smaków fantastycznych powinni obrać kurs na Łódź, a to za sprawą odbywającego się tam Kapitularza. Czeka Was kilkaset godzin programu, w którym znalazły się takie rodzynki, jak spotkania z twórcami fantastyki, panele, konkursy, larpy, czy choćby sesje RPG. Według zapewnień, także i w tym roku Kapitularz uraczy swoich uczestników szeroką gamą zajęć, rozciągających się od popkultury po najbardziej konserwatywne fantasy i science-fiction, ze szczyptą nauki i grzybowym sosem z Yuggoth dla smaku. Jeżeli macie apetyt na dobrą zabawę, zajrzyjcie na Wydział Filologiczny UŁ przy ul. Pomorskiej 171/173.

Kapitularz

Co byście powiedzieli, gdyby na jedną noc istniała możliwość wcielenia się w rolę pięknej księżniczki, tudzież przystojnego księcia? Gdyby subtelne dźwięki muzyki delikatnie porwały Was do tańca i sprawiły, że wszystkie troski dnia codziennego na chwilę rozpłynęły by się wśród świateł nocy? Taką możliwość daje Wam Wielki Bal Cosplayowy, na który przybędą najznamienitsi goście z całej Rzeczypospolitej i nie tylko. Świat dam i dżentelmenów stanie przed Wami otworem już 2 września , także w Łodzi, a konkretnie przy ul. Pomorskiej 52. Nie spóźnijcie się.

WBC

A dla tych, którzy lubują się w sadze George'a R.R. Martina, proponujemy wypad do Polskiego Westeros, czyli na pierwszy krajowy zlot fanów Gry o Tron. Na własnej skórze poczujecie tam uroki życia w świecie Siedmiu Królestw, a także wspólnie z innymi fanami podyskutujecie na interesujące Was tematy, nie tylko te związane z sagą książkową i serialem. Będzie okazja wziąć udział w konkursach wiedzy, turnieju łuczniczym, a nawet pograć w planszówki. Do tego dochodzą larpy i oczywiście cosplay -  wszystko po to, by jak najlepiej wczuć się w wykreowane postacie i zanurzyć w niebezpieczne uniwersum Pieśni Lodu i Ognia. Zainteresowani? W najbliższy weekend udajcie się zatem do Wioski Fantasy, zlokalizowanej w Kuńkowcach na Podkarpaciu.

Polskie Westeros