Wrzesień zbliża się nieubłaganie. Niektórzy uznają to za fatalną informację, ale dla osób, które przygotowują się na łódzki festiwal fantastyki Kapitularz, na pewno jest to wyjątkowy czas!

Wydarzenie już za rogiem, więc przygotowania na konkurs cosplay, który odbędzie się na imprezie, na pewno idą pełną parą!

Ale nie samym cosplayem człowiek żyje (ponoć!). Każdy festiwal ma swój program, więc i tutaj nie zabraknie interesujących atrakcji.

Do Waszej dyspozycji będzie aż 17 miejsc, w których będą organizowane różnorodne atrakcje. Nie zabraknie bloków literackich, naukowo-historycznych, popkulturowych, filmowych, a nawet o tematyce Gwiezdnych Wojen. To jednak tylko kilka z zaplanowanych niespodzianek!

Będziecie mogli wziąć udział w konkursach wiedzy na przeróżne tematy, od fantasy przez s-f, aż do literatury wszelakiej. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Pamiętajcie też, aby pomiędzy konkursami i panelami znaleźć odrobinę czasu dla gości Kapitularzu, którzy przyjadą na wydarzenie specjalnie dla Was! Wśród nich znajdą się między innymi: 

  • Anna Karnicka – pisarka i autorka takich tytułów jak „Sprawa króla demonów” czy „Około fikcji”;
  • Wojciech Siudmak – polski artysta malarz i rzeźbiarz;
  • Staszek Mąderek – reżyser filmowy, scenarzysta, VFX supervisor, z pasji też aktor, kompozytor muzyki filmowej, nauczyciel. 

Oprócz wymienionych wyżej gości odwiedzi Was jeszcze wiele innych twórców – pisarze, artyści, a nawet mistrzowie gry! Zarezerwujcie sobie dla nich więcej niż „odrobinę” czasu!

To tylko kilka punktów ze wszystkich dobroci, jakie czekają Was na imprezie! Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na oficjalnej stronie Kapitularzu. 

Baner Łódzkiego Festiwalu Fantastyki Kapitularz 2022