Już w ten weekend (od 1 do 3 września) w Łodzi odbędzie się Kapitularz. Organizatorzy przed rozpoczęciem konwentu ogłosili garść przydatnych informacji.

Głównym problemem była kwestia sleepu — z przyczyn niezależnych od organizatorów konieczne było znalezienie nowego miejsca, w którym uczestnicy mogliby się przespać. Obecnie sleeproom znajduje się przy ul. Piłsudskiego 159, lecz pewnym wyzwaniem dla konwentowiczów może być odległość tego miejsca od głównego budynku imprezy. Organizatorzy zapowiedzieli dalsze poszukiwania lepszej lokalizacji.

Zapowiedziano także dostęp do darmowej wody z kranu, dzięki której będzie można będzie ograniczyć wydatki związane z zakupem napojów. To pewien ewenement na konwentach, ale jednocześnie bardzo miła niespodzianka dla uczestników z ograniczonym budżetem.

Można również zgłaszać się do oddania krwi, za pośrednictwem specjalnego formularza udostępnionego przez organizatorów. Oprócz tego zaanonsowano ulubiony punkt wielu graczy: Mocne Nocne Granie. Pomieszczenia, w których będzie można całą noc rozkoszować się wspólnym graniem, można odnaleźć w tabeli programowej, a odpowiednich oznaczeń szukać już na miejscu, na drzwiach sal.

Początek września w Łodzi zapowiada się zatem przyjemnie.

Kapitularz 2017