Rokrocznie Polcon odbywa się w innym miejscu Polski, skutecznie zarażając uczestników pasją do fantastyki. Daje to też możliwość odwiedzenia tego konwentu wielu ludziom z całego kraju, ponieważ nie każdemu blisko do konkretnego miasta na drugim końcu mapy, a w sytuacji, kiedy Polcon możemy odwiedzić raz w Poznaniu, innym razem w Bielsku-Białej, a jeszcze innym, tak jak obecnie, w Toruniu, problem częściowo znika.

Ułożenie programu takiego wydarzenia, to nie lada wyczyn. Kilkuset prelegentów, a każdy ma swoje preferencje czasowe i potrzeby materiałowe. I tak oto do poskładania jest 800 (!) godzin atrakcji. Ale dzielna organizacja podołała temu tytanicznemu wysiłkowi i oto jest: Program Polconu 2018!

Można go sortować względem sal, tematyki (blok) czy godzinowo, co na pewno jest przydatne przy tak dużych zasobach. Dodatkowo, po zalogowaniu na stronę, można spersonalizować swoją listę wybranych atrakcji. Niestety, obecnie strona nie jest zabezpieczona protokołem https, więc doradzamy ostrożność przy rejestracji i logowaniu oraz używanie hasła innego niż zazwyczaj, przynajmniej do czasu naprawienia tego problemu.

Logo Festiwalu Fantastyki Polcon 2018 w Toruniu