Marzec niedługo będzie za nami, ale zanim to nastąpi, będziemy mogli wziąć udział w jednym z pięciu wydarzeń! Tak, dokładnie tyle dzieje się w ten weekend. Będą to:

  1. 8. Krakowski Festiwal Komiksu
  2. Świdkon XII
  3. 1. Festiwal OSTROwPLANSZE
  4. Planszówki w Arenie Gliwice!
  5. Gdańskie Targi Książki

A Wy dokąd wybieracie się w tym tygodniu? Jeżeli jeszcze nie wiecie, zapraszamy do czytania dalszej części!

Krakowski Festiwal Komiksu to jeden z większych eventów tego typu w naszym kraju. Już w ten weekend będziemy mogli przez dwa dni uczestniczyć w bardzo wielu atrakcjach poświęconych sztuce rysunkowych historii. KFK odwiedzą goście z całego kraju prezentujący na stoiskach swoje prace oraz podpisujący swoje dzieła podczas spotkań autorskich. Co ważniejsze, w czasie festiwalu weźmiemy także udział w wykładach czy panelach dyskusyjnych, a dla najmłodszych przygotowano warsztaty z rysunku. Poza tymi ściśle komiksowymi atrakcjami organizatorzy kuszą pokazem filmów animowanych, wystawą z okazji 60-lecia powstania Smerfów czy pokazem cosplay. A to wszystko przy bezpłatnym wstępie!

8. Krakowski Festiwal Komiksu

Już dwunasty raz w Świdniku odbędzie się konwent fantastyki Świdkon. Będzie to wydarzenie standardowo oddające ducha eventu o tematyce smoków, elfów, krasnoludów, a także międzygwiezdnych podróży lub alternatywnych rzeczywistości. W programie znajdują się prelekcje, warsztaty i konkursy tematyczne, a gdybyśmy chcieli odpocząć, zawsze możemy odwiedzić pełen gier planszowych i karcianych gamesroom. Wejściówka kosztuje 15 zł.

Konwent fantastyki Świdkon w Świdnicy

Festiwal OSTROwPLANSZE to zupełna nowość na konwentowej mapie Polski. W Ostrowie Wielkopolskim będziecie mogli wziąć udział w pierwszej edycji wydarzenia poświęconego grom planszowym i karcianym. Event ma odwiedzić kilka znanych wydawnictw, a całość jest skierowana do odbiorców zarówno nowych, którzy znają głównie takie tytuły jak „Monopoly” czy chińczyk, jak i do tych bardziej obeznanych, mających w jednym palcu zasady „Battlestar Galactica”. Dodatkowo festiwal chce wesprzeć okoliczne szkoły, oferując pakiety gier mające zasilić zasoby placówek, a także przeprowadzając szkolenia, jak można wykorzystać gry w edukacji! Wstęp jest bezpłatny.

Festiwal gier planszowych OSTRO w PLANSZE

Jeżeli do Ostrowa Wielkopolskiego macie za daleko, a nadal chcecie pograć w gry planszowe, to nic straconego. Na południu kraju odbędą się Planszówki w Arenie Gliwice!, gdzie także nie zabraknie ciekawych tytułów czy chętnych do zmierzenia się w grze. Organizatorzy obiecują 500 tytułów, które możemy wypożyczyć. Ceny wejściówek wahają się od 15 zł za jeden dzień do 40 zł za dwa dni dla całej rodziny*

(*) Dokładne informacje na stronie wydarzenia w naszym kalendarium.

Planszówki w Arenie Gliwice

Na dalekiej północy odbędą się kolejne Gdańskie Targi Książki. To trzydniowa impreza dla fanów literatury wszelakiej. Obecnych będzie blisko 80 wydawnictw o szerokim spektrum tematycznym. Reprezentacja fantastyki nie jest wielka, ale co ważniejsze – jest obecna. Wśród wystawców zobaczymy wydawnictwo Znak, SQN czy Naszą Księgarnię. Wśród gości są także osoby z Islandii. Wstęp w piątek jest bezpłatny, natomiast w sobotę i niedzielę pozbędziemy się 5 zł.

Gdańskie Targi Książki 2019