No cześć! W powietrzu czuć już wiosnę, co widać także po kalendarzu konwentowym. Nie przedłużając zatem, sprawdźmy, na co wybrać się w najbliższy weekend. W naszym zestawieniu tym razem mamy KONgres, Świdkon, KitsuCon, a także Cthulcon.

KONgres to wrocławska inicjatywa, której celem jest organizacja spotkania, na którym organizatorzy konwentów z całej Polski, zarówno tych dużych, jak i trochę mniejszych, mogliby dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem i wspólnie polepszać jakość tworzonych imprez. Mówiąc krótko, jest to konwent o tworzeniu konwentów. Na tegorocznej edycji dowiecie się m.in. jak motywować wolontariuszy, jak odpowiednio rozliczyć swoje wydarzenie, co począć z branżą gier wideo, a nawet jak zacząć przygodę jako organizator. Wszystkich chętnych zapraszamy w najbliższy weekend do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej przy Rynku 58 we Wrocławiu.

Kongres

Odbywający się w Świdniku konwent Świdkon to, jak piszą sami organizatorzy, interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne poświęcone szeroko pojętej fantastyce. Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, bowiem ta trzydniowa impreza wypełniona jest grami planszowymi, bitewnymi, fabularnymi i konsolowymi. Do tego dochodzą prelekcje popularnonaukowe i literackie, a także dyskusje i warsztaty. Skusicie się? W takiej sytuacji pozostaje nam tylko życzyć powodzenia i zaprosić Was do Miejskiego Ośrodka Kultury przy Alei Lotników Polskich 24.

Swidkon

Trzecia edycja lisiego konwentu dla wszystkich sympatyków mangi oraz anime i tym razem przygotowała dla Was kilka niespodzianek. W programie tradycyjnie znalazły się panele dyskusyjne, prelekcje, konkursy z nagrodami, a także... kilka tajemnic. Będzie też okazja, aby ogrzać się w lisim ciepełku, a nawet zrobić zdjęcie z drugą połówką. Wszystkich fanów rudych kit (i nie tylko) zapraszamy w najbliższą sobotę do Szkoły Niepublicznej Komed w Tomaszowie Mazowieckim, znajdującej się przy ul. Tkackiej 11.

Kitsucon

Mamy tutaj jakichś fanów twórczości Howarda Phillipsa? Nie musimy chyba pytać! Musimy za to polecić Wam Cthulcon, który w najbliższą sobotę zawita do krakowskiej Arteteki przy ul. Rajskiej 12. Na miejscu spotkacie podobnych sobie wielbicieli twórczości Samotnika z Providence oraz jego kontynuatorów, którzy na stałe wpisali się w fantastyczny krajobraz. Odpowiedzcie zatem na Zew Cthulu i odwiedźcie Królewskie Miasto, by przekonać się, jak wiele motywów we współczesnej kulturze swój początek wzięło w dziełach Phillipsa.

Cthulcon