Mamy 22 lipca – poniedziałek. A to oznacza kolejną edycję Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, z pięcioma imprezami startującymi w tym tygodniu, z których dwie – już dziś!

Pierwsze dwa wydarzenia, które zaczynają się niczym tydzień w „Heroes 3”, umilając przy tym poniedziałek, to konwenty postapo – Ziemie Jałowe w kopalni w Grodźcu (aglomeracja śląska) oraz ANTYkonwent Rafineria 2019 w Woli Wodyńskiej znajdującej się na wschód od Warszawy. Ponadto mamy także dwie imprezy weekendowe. Mangowy Watcon 7 w Zielonej Górze i fantastyczny SkierCon w Skierniewicach. Zestawienie zamyka Fornost, czyli tygodniowa impreza poświęcona larpom.

Ziemie Jałowe to bardzo klimatyczny LARP postapokaliptyczny odbywający się na terenie aglomeracji śląskiej, w starym budynku kopalni w Grodźcu. Przez blisko tydzień będzie można zniknąć ze świata jaki znamy, by przeżyć przygodę na miarę tych z „Fallouta”, „MadMaxa”, „Stalkera” czy uniwersum „Metro 2033”. Nie będzie wymówek, każdy błąd będzie kosztować Was sporo kapsli, nabojów, a nawet Wasze życie. W barze „La Kurwa” spotkacie innych Wam podobnych, z którymi wypijecie sok jabłkowy*, albo załatwicie biznes życia. Czy jesteś dostatecznie przygotowany na atomową zagładę? Sprawdź się! Ceny wejściówek to 40 zł za część konwentową wydarzenia i 150 zł za uczestnictwo w LARP-ie.

Konwent postapokaliptyczny Ziemie Jałowe w Grodźcu

Konwent, który nie jest konwentem. ANTYkonwent Rafineria to cztery dni gry terenowej i trzy dni atrakcji w klimacie surwiwalu i postapokalipsy. Jeżeli potraficie przetrwać w każdych warunkach, zawsze macie przy sobie niezbędnik i wiecie, jak rozpalić ognisko jedną zapałką, to Rafineria jest dla Was. Jeżeli zaś nie jesteście takimi ludźmi, ale chcecie nabrać wiedzy i doświadczenia, to także idealne miejsce, by nauczyć się tego i owego. Za część programową zapłacimy 60 zł, natomiast za grę terenową - 70 zł.

ANTYkonwent Rafineria o tematyce surwiwalu i postapokalipsy

Watcon 7, czyli konwent z watą cukrową w konwencji. Jeżeli lubicie popkulturę azjatycką i słodycze, Zielona Góra jest miejscem, które powinniście odwiedzić w ten weekend. W programie dwie sale prelekcyjne, mainroom i konsole. Za całą imprezę zapłacimy 50 zł, natomiast pojedyncze dni są w cenie 25 lub 30 zł.

Konwent popkultury azjatyckiej Watcon 7 w Zielonej Górze

Także Skierniewice (między Łodzią a Warszawą) mają swój konwent i to nie taki mały! SkierCon po raz kolejny uczyni to miasto fantastycznym. Dodatkowo wydarzenie uświetnią goście tacy, jak Marcin S. Przybyłek, Witold Jabłoński, Marta Kładź-Kocot czy Artur Olchowy. W programie, oprócz standardowych prelekcji, konkursów i warsztatów, są też takie perełki jak kino letnie, gra konwentowa oraz ognisko! Nieopodal znajduje się także Puszcza Bolimowska, więc nie można będzie narzekać na brak pięknej przyrody i miejsc do spacerów. Ile będzie nas kosztować ta przyjemność? 10 zł za niedzielę lub 20 zł za całość wydarzenia. Organizatorzy nie przewidują wejściówek jednodniowych na piątek i sobotę.

Konwent fantastyki SkierCon 2019

Który to już raz fantastyczny Fornost jest z nami... Masa larpów, gra główna w Tolkienowskim Śródziemiu i to wszystko w samym środku lesistych terenów Czatachowej. Ceny wejściówek w różnych konfiguracjach znajdziecie na podstronie konwentu w naszym kalendarium imprez. 

Konwent LARP-owy Fornost

Treść sponsorowana:
Szukasz inspiracji prezentowych dla miłośników mangi, anime lub kultury japońskiej?
Sprawdź: Prezent Simple - Centrum mangi i anime
Znajdziesz tutaj koszulki z japońskim napisem, kubki z kawaii nadrukiem, poduszki anime, modę harajuku oraz inne gadżety związane ze światem japońskiej popkultury.