Urlop to dobra rzecz, gorzej jak jest przymusowy i nie do końca zaplanowany, no ale...mamy poniedziałek! Radujmy się zatem, bo przed nami kolejny tydzień, który aż kipi od atrakcji. Jakich? Tego dowiecie się z naszego Poniedziałkowego Flasha Konwentowego. A możecie wybierać między Wrocławskimi Dniami Fantastyki, Nejiro 8, Medalikonem, Grajewo Game Festival oraz Watconem. To jednak nie wszystko, bowiem w tym tygodniu czekają na Was również  dwa wydarzenia larpowe, a są nimi Ziemie Jałowe oraz Fort.

Wrocławskie Dni Fantastyki to trzy doby po brzegi wypełnione fantastyką. W urokliwym zamku w Leśnicy oraz okalającym go parku będziecie mogli wziąć udział w masie przeróżnych prelekcji, warsztatów, spotkań autorskich, paneli dyskusyjnych i konkursów. Nie obejdzie się też bez sesji RPG i larpów, a całość dopełniona zostanie  grami planszowymi i komputerowymi, w które naturalnie będzie możliwość zagrać. Nie zapominajmy też o wystawcach, dzięki którym wrócicie do domu nie tylko z głową pełną wspomnień. To wszystko już w ten piątek przy placu Świętojańskim 1.

DFy

Odbywający się w Lublinie Festiwal Kultury Japońskiej Nejiro w tym roku jako motyw przewodni wybrał muzykę. Oznacza to ni mniej ni więcej, że ósma edycja festiwalu upłynie Wam w rytmach pięknych melodii z Kraju Kwitnącej Wiśni, jakże ważnych w tamtejszej kulturze. Na miejscu poznacie nieco inne spojrzenie na japońską muzykę od tego, z jakim mamy do czynienia na co dzień. Mało tego, wejdziecie także w świat kompozycji znanych z anime i dowiecie się, co kryje się za ich magią. Ba, będzie nawet możliwość samemu coś zaśpiewać, w pojedynkę lub przy drobnym wsparciu ulubionych japońskich wokalistów. Wpadnijcie w ten weekend do Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji przy ul. Bursaki 12 i dajcie się ponieść muzyce Wschodu.

Nejiro 8

Dla odmiany w Częstochowie najbliższy weekend upłynie pod znakiem czwartej edycji Medalikonu. W tym roku konwent odbędzie się pod hasłem “Lampa Alladyna” i utrzymany zostanie w konwencji bajek i baśni, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji Disneya. W trakcie czekać na Was będzie spora ilość prelekcji, warsztatów i innych ciekawych punktów, które nie pozwolą Wam się nudzić. Spotkacie też kilku zacnych gości, takich jak choćby Simon Zack czy Michał Cholewa, a na deser weźmiecie udział w konkursie cosplay. Wydarzenie zorganizowane zostanie na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie oraz Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM, przy al. Jana Pawła II 126/130.

Medalikon

Fanów mangi i anime powinna zainteresować Zielona Góra, a konkretnie Watcon, który i tym razem dobrze przyodział się w atrakcje. Oprócz standardowego zestawu programowego rozerwiecie się w czasie dyskoteki, powalczycie w czasie gry terenowej, a na największych szczęśliwców czekać będzie nagroda specjalna. Jeżeli uzbieracie odpowiednią ilość waluty konwentowej lub wygracie odpowiedni konkurs, zostaniecie SEIYU. Innymi słowy, grupa zwycięzców zostanie zaprowadzona do profesjonalnego studia nagrań, gdzie będzie mogła podłożyć swoje głosy pod jedno z przygotowanych wcześniej anime. Ciekawe? W takim razie zajrzyjcie do ZKF AD ASTRA przy ul. Fabrycznej 13B, oczywiście już w najbliższy weekend.

Watcon

Znalazło się też coś dla graczy. Grajewo Game Festival to dwa dni, cztery gry i mnóstwo emocji. Poza turniejami w CS:GO, League of Legends, Fifę i Hearthstone, uczestnicy mogą liczyć także na konkursy, spotkania z graczami, stoiska i oczywiście strefy wolnego grania. Przybywajcie do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Strażackiej 2. Emocji nie zabraknie.

GGF

A teraz czas na larp. Zaczynamy od Ziem Jałowych, które rozpoczęły się dzisiaj i potrwają aż do niedzieli. Cały tydzień naprawdę bogaty we wrażenia. Ziemie Jałowe to Zagłębiowski Konwent Postapokaliptyczny organizowany przez serwis OUSTPOST oraz Siły Terenowe OUTPOST - postapokaliptyczne bractwo działające przy serwisie, którego motywem przewodnim jest Dziki Zachód. Czy pomożesz w budowie kolei, czy wręcz przeciwnie, nie dopuścisz do jej powstania? 5 dni gry, po których przyjdzie czas na weekend dodatkowych atrakcji i oczywiście dobrej zabawy, dlatego swoje miejsce znajdą tam zarówno doświadczeni gracze, jak i osoby jeszcze w temacie larpów raczkujące. Po więcej zapraszamy do Opuszczonej Kopalni przy ul. Barlickiego 26 w Będzinie.

Ziemie Jałowe

Z kolei rozpoczynający się w środę Fort przeniesie nas w realia Warhammer Fantasy Roleplay. Co prawda gra główna rozegrana zostanie dopiero w piątek, sobotę i niedzielę, ale już od środy będzie co robić. Będą konkursy i turnieje, warsztaty i prelekcje, gry i inne zabawy. Znalazło się też miejsce na gamesroom. Podsumowanie gry zwieńczone zostanie grubym afterparty, ale to tak na marginesie. Wpadniecie? Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Czyżowic, konkretnie na Rancho Western przy ul. Bełsznickiej 29B.

Fort