To będzie jeden z tych większych Poniedziałkowych Flashy Konwentowych, bo przedstawimy Wam aż 6 imprez (byłoby siedem, ale jedną odwołano), z czego pierwsza zaczęła się już dziś! A oto lista:

  1. LARP postapokaliptyczny Ziemie Jałowe 2018: High Tech / Low Life
  2. LARP fantasy w settingu Warhammer FORT 2018
  3. Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką V
  4. Konwent mangi i anime w konwencji idolkowej Nejiro 9: Tanabata Idols Fest
  5. Bazyliszek - Fantastyczny Festiwal Gier Bez Prądu 2018
  6. Wrocławski minievent mangowy Namicon: Yakuza no nami

Zaczął się wakacyjny sezon LARP-owy, więc nikogo nie powinno dziwić, że w zestawieniu znajdują się dwie duże imprezy o tej tematyce. A będzie ich jeszcze więcej. Otwarto już Ziemie Jałowe - konwent postapokaliptyczny w budynku starej kopalni Będzin/Grodziec pod Katowicami. Przez tydzień będziecie mogli zapomnieć o znanym Wam świecie i zanurzyć się całkowicie w rzeczywistości, w której przetrwaliście atomową zagładę. To nie jest wydarzenie dla „miękkich” i tylko najsilniejsi będą mogli przeżyć. Organizatorzy gwarantują niezapomnianą atmosferę i złożoną historię owianą pewną tajemnicą. Podołacie?

Ziemie Jałowe 2018: High Tech / Low Life

FORT jest zgoła odmiennym LARP-em, w trakcie którego będziecie mogli poczuć się niczym postacie z baśni. Tylko postacie z baśni zwykle nie umierają nagle z toporem wbitym między łopatki. Tutaj także nie ma miejsca dla osób niezaradnych. Na Rancho Western w Czyżowicach zapraszamy wszystkich, którzy chcą postrzelać z łuku w towarzystwie elfów, wypić/wyżłopać piwo z krasnoludem czy siłować się na rękę z orkiem. Poza LARP-em głównym są dostępne także bardziej standardowe atrakcje.

Banner konwentu LARP-owego FORT

Piąta edycja Stalowowolskich Spotkań z Fantastyką atakuje nas ostrą promocją, kusząc rozbudowanym i zróżnicowanym programem, w którym mamy LARP-y, Gamesroom, prelekcje, spotkania z autorami, sesje RPG czy cosplay. A to wszystko za 0 (SŁOWNIE ZERO) złotych wraz z noclegiem. Czy można lepiej zachęcić do odwiedzenia Stalowej Woli?

Stalowowolskie Spotkania z Fantastyką

Temat idolek jest w tym roku wyjątkowo popularny. Za modą podążył festiwal Nejiro, poświęcając tematykę 9. edycji wydarzenia właśnie im. Całość okraszono koncepcją japońskiego festiwalu Tanabata stworzonego na cześć mitycznych kochanków. W programie standardowe atrakcje konwentu mangowego/popkultury japońskiej oraz koncerty idolek i grupy dubbingującej, a także taniec z ogniem. Cena za trzy dni (na miejscu) wynosi 50 zł.

Konwent mangi i anime Nejiro 9 w Lublinie

Bazyliszek jest wydarzeniem skupiającym się na grach planszowych i fantastyce. W programie oczywiście prelekcje i konkursy. Konwent organizowany jest przez Stowarzyszenie Avangarda znane z takich eventów jak ZjAva czy Avangarda. Odbędzie się ono w Warszawie i będzie darmowe.

Bazyliszek - Fantastyczny Festiwal Gier Bez Prądu

Namicon jest minieventem organizowanym przez Fundację Nami. Są oni inicjatorami kilku mniejszych i większych wydarzeń o bardzo rodzinnej atmosferze. Konwent odbywa się w salach fundacji będących przerobionym do tego celu mieszkaniem w kamienicy, co sprawia, że jest to wyjątkowo domowy event. Niestety, liczba uczestników jest ściśle ograniczona, więc należy spieszyć się z preakredytacją. Kosztuje ona 40 zł.

Konwent mangi i anime Namicon we Wrocławiu