Owszem, dzisiaj jest wtorek, ale...czasem los nie pozwala nam zrobić wszystkiego w terminie. Nadal jest to jednak Poniedziałkowy Flash Konwentowy, dlatego zachęcamy do zapoznania się z jego zawartością. Tym razem trafił się nam SPOT 2017, BasCon 2017 i Majowa Gralicja 2017.

Na początek wycieczka na północ, konkretnie na odbywającą się w najbliższy weekend VIII edycję SPOT-kania z larpami, które zapewni Wam łącznie 48 godzin atrakcji. Poza larpami i grami terenowymi w programie znalazły się także sesje rpg, gry planszowe, praktyczne warsztaty i inne ciekawe punkty. Tradycyjnie impreza odbywa się w miejscowości Banino, leżącej na północny-wschód od Gdańska. Choć termin imprezy uległ niewielkiej zmianie, jak zawsze spotkanie odbędzie się w budynku gimnazjum przy ul. Lotniczej 15.

SPOT

Wracamy na południe, bowiem w Bytomiu sobota i niedziela miną pod znakiem gier planszowych. Wszystko za sprawą BasConu, w czasie którego będzie mogli wypożyczyć i zagrać w wiele świetnych gier planszowych, wziąć udział w turniejach z nagrodami, rozgrzać się ciepłą kawą lub herbatą, a nawet uczestniczyć w konwentowej integracji w jakimś miłym, bytomskim lokalu. Spotkanie odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 przy ul. Powstańców Warszawskich 12.

BasCon

Na koniec Kraków i sobotnia Majowa Gralicja, czyli największe wydarzenie poświęcone grom planszowym w mieście. Jak to bywa przy tego typu wydarzeniach, poza możliwością swobodnego grania w rozmaite tytuły, każdy uczestnik będzie mógł wziąć również udział w konkursach i turniejach, czy dowiedzieć się z pierwszej ręki o nowościach z branży planszówek. Przygotowano także specjalny pokój dla dzieci, a nawet możliwość spożycia ciepłego posiłku. Wszystko to znajdziecie na Osiedlu Piastów 34.