Pierwszy tydzień kwietnia przynosi nam wieści o pięciu wydarzeniach, z czego jedno całkiem nieoczekiwanie wyrosło na konwentowej mapie kraju. Fantastyczny Krówkon w Olkuszu, LARP-owy SPOT w Przywidzu, Wołów Nerd Festival w Wołowie, RPG-owo planszówkowy Lajconik w Krakowie oraz Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia XX tylko czekają na Wasze przybycie! Jaki kierunek obierzecie?

Pierwszy na naszej liście jest Krówkon, który został ogłoszony praktycznie w ostatniej chwili, ale zapowiada się całkiem ciekawie. Przede wszystkim konwent odwiedzą gwiazdy polskiej fantastyki takie jak Andrzej Sapkowski czy Jacek Piekara, a to zaledwie jeden z powodów, dla których warto odwiedzić Warszawę w ten weekend. Gośćmi cosplayowymi będą Maul Cosplay oraz Jessica Nigri, ale należy pamiętać, że autograf lub możliwość wykonania zdjęcia otrzymamy tylko po wykupieniu odpowiedniego karnetu. Atrakcji i pokazów również nie zabraknie. Oprócz konkursu cosplay z główną nagrodą pieniężną w wysokości 10 000 zł, organizatorzy gwarantują turnieje e-sportowe i koncert zespołu Joryj Kłoc. Ceny akredytacji wahają się w widełkach 30-60 zł.

Konwent Krówkon

Jubileuszowy, dziesiąty już SPOT ponownie uraczy nas trzema dniami obfitującymi w LARP-y, sesje RPG i warsztaty. Nieważne, czy jesteś początkującym graczem, czy może doświadczonym wyjadaczem, na SPOT-cie i tak znajdziesz atrakcje dla siebie. Jednak nie jest to zwykły konwent, a bardziej trzy dni wakacji w pięknych okolicznościach przyrody w odległości 40 km od Gdańska. Niestety, cena może odstraszyć co poniektórych, gdyż akredytacja z zakwaterowaniem kosztuje 130 zł.

Festiwal LARP-ów i RPG SPOT 2019

Wołów Nerd Festival to wydarzenie skierowane do wszystkich fanów gier komputerowych i technologii. W programie mnogość turniejów w takie tytuły jak Counter Strike: Global Offensive, League Of Legends czy Fifa 19.  Program przygotowano także dla fanów fantastyki, planszówek czy cosplayu – dla nich zostaną zorganizowane następujące atrakcje:

  • warsztaty haftu z Traditional Pixels,
  • Nerd Cafe,
  • Pokój Gier Planszowych wraz z Lubińskim Klubem Fantastyki,
  • Warsztaty Malowania Figurek,
  • konkursy na najlepszego nerda, Cosplay.

Wydarzenie jest bezpłatne, więc nic nie stoi Wam na przeszkodzie, by samemu sprawdzić, jak się bawią nerdy w Wołowie!

Wołów Nerd Festival

Jak co roku, także i teraz nie mogło zabraknąć Lajconika – Krakowskich Dni z Grami Fabularnymi! RPG, LARP-y, gry planszowe oraz terenowe – to i znacznie więcej będziecie mogli zobaczyć w Młodzieżowym Domu Kultury na ulicy Grunwaldzkiej w Krakowie. Dwudniowa akredytacja zapewniająca moc atrakcji kosztuje zaledwie 10 zł.

Krakowskie spotkanie gier fabularnych Lajconik 2019

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia XX  – jak sama nazwa wskazuje, tematyka oscyluje wokół gier niewymagających podłączenia źródła zasilania (poza kilkoma ciekawymi wyjątkami). Jest to też kolejny jubileusz, ponieważ Gratislavia odbędzie się po raz dwudziesty. Organizatorzy kuszą nas tajemniczą niespodzianką, której na pewno nie zapomnimy i oczywiście sporym wyborem tytułów, w które będziemy mogli zagrać w trakcie trwania wydarzenia.  Wstęp jest bezpłatny.

Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia XX