Witamy w nocnej edycji Poniedziałkowego Flasha Konwentowego, w którym tym razem pojawi się tylko jedno wydarzenie. Nie jest to jednak informacja zła, bowiem wydarzeniem tym jest nic innego jak nadchodzący wielkimi krokami Warsaw Comic Con. Przekonajcie się sami, dlaczego warto się do niego dobrze przygotować.

Weekend w Warszawie (a właściwie to w Nadarzynie pod Warszawą) rozpocznie się już w czwartek. Wszystko za sprawą Warsaw Comic Con, czyli pierwszego i jedynego w tym roku tego typu wydarzenia w Polsce. Cztery dni po brzegi wypakowane atrakcjami z różnych dziedzin, które z pewnością przeniosą Was w inny wymiar rozrywki. Do wyboru macie m. in. sekcję Star Wars, Gry o Tron, czy oczywiście sekcję komiksową - wszystko ku uciesze fanów z całej Europy. Przewidziana została również specjalna sekcja dla cosplayu. O wielkości imprezy niech świadczy ponadto fakt, że teren na którym się ono odbywa jest większy niż Targi Poznańskie i Kieleckie razem wzięte. Czymże jednak byłby Comic Con bez gości? Także i w tej materii organizatorzy nie zawiedli, bowiem w Nadarzynie pojawią się aktorzy znani z najpopularniejszych obecnie filmów i seriali. Wymienić tu można choćby Carice van Houten, znaną szerzej jako Melisandre, czy Sir Gregora Clegane’a, w którego rolę wciela się Hafthor Julius Bjornsson, islandzki aktor i strongman. Poza aktorami z serialu HBO uczestnicy będą mieli okazję spotkać również gwiazdę serialu „Teen Wolf” - Melissę Ponzio,  która wciela się w nim w rolę Melissy McCall, ciężko pracującej i oddanej matki głównego bohatera - młodego wilkołaka Scotta.

Podczas Warsaw Comic Con nie zabraknie ciekawych wykładów dotyczących komiksów, literatury i filmu. Zostaną poruszone zagadnienia zaczynające się od tych oczywistych po te, które mogą mocno zaskoczyć słuchacza. W programie znalazły się również spotkania z autorami książek - Andrzejem Pilipiukiem, Mają Kossakowską, czy Katarzyną Majgier. Dla bardziej odważnych zostaną przeprowadzone warsztaty pod czujnym okiem znanych rysowników - Kiciputka czy Rafała Szłapy. Nie zabraknie też fantastycznych wykładów naukowych. Tam uczestnicy będą mogli posłuchać m.in. o stacjach kosmicznych, sztuce czytania wzorów (poprowadzone przez autorkę bloga „Patolodzy na klatce”), czy dowiedzieć się, co to znaczy być dawcą szpiku. Wśród wielu konkursów uwagę przykuwa np. ten na krótką formę komiksową, ale...ale pisać o Warsaw Comic Con można by długo, dlatego w najbliższy weekend obierzcie kurs na podwarszawski Nadarzyn, a konkretnie PTAK Warsaw Expo przy ul. Wolica 114 D i sami poczujcie atmosferę tego niezwykłego wydarzenia.