Cześć i czołem! Wakacje za pasem, rok szkolny dla uczniów szkół już się skończył i można słodko się obijać. No chyba, że się jest studentem, albo się pracuje, wtedy obijanie się niekoniecznie jest skuteczne. My wakacji nie mamy i wciąż trwamy na naszym stanowisku, wbrew wszystkiemu (nawet te mordercze upały nie są w stanie nas powstrzymać). W cotygodniowym cyklu Poniedziałkowy Flash Konwentowy znajdzie się miejsce dla pięciu różnych imrez w całej Polsce. Będą to Kutnowskie Dni Fantastyki, Imagikon: Konwent MagówDreamhavenDąbrowskie Dni Fantastyki FPS IIIFantastyka na Sportowo.

Kutnowskie Dni Fantastyki są dosyć standardową imprezą fantastyczną oferującą nam program pełen smoków, elfów, krasnoludów i innych, niestety wymarłych już dziś stworzeń. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, gdyż od tego mamy właśnie takie imprezy jak KDF-y. Z ciekawszych atrakcji mamy między innymi tworzenie muralu na ścianie biblioteki czy wystawę rzeźb w klimacie postapo. Czy organizatorom kiedyś skończą się pomysły na urozmaicenie swoich konwentów?

Logo Kutnowskie Dni Fantastyki

 

Drugim w kolejce wydarzeniem zaplanowanym na najbliższy weekend jest Imagikon: Konwent Magów. Tak jak poprzedniczka, jest to druga edycja konwentu o tematyce głównie fantastyki. W planach są turnieje gier planszowych oraz LARP-y czy sesje RPG.

Imagikon: Konwent Magów logo

 

Dreamhaven - to idealna pozycja dla osób chcących połączyć konwent z wakacjami. Dzieje się tak za sprawą lokalizacji, którym jest ośrodek wypoczynkowy „Przystanek Alaska”, który możecie zwiedzić wirtualnie TUTAJ. Ponadto akredytacje podzielone są cenowo w zależności od wybranego lokum:

- Domek traperski (drewniane domki z 2 pokojami, po 4 łóżka w każdym pokoju gąbkowe materace) – 56 miejsca, 290 zł/9 dni

- Pole namiotowe (Trawiaste. Drzewiaste. Cieniste lub słoneczne. Ot, pole.) – 100 miejsc, 190 zł/9 dni

- Przyjeżdżam na 1 - 3 dni (tylko pole namiotowe, maksymalnie 3 dni) – 45 zł/1 dzień

Cała impreza trwa 9 dni.

Dreamhaven konwent

 

Przedostatnią pozycją w zestawieniu są Dąbrowskie Dni Fantastyki FPS (Fury Player Strike), które łączą fantastykę z klimatami militarystycznymi. W programie nie zabraknie iście „męskich” rozrywek, w których z powodzeniem mogą wziąć udział także kobiety ;-).

Dąbrowskie Dni Fantastyki Logo

 

Była fantastyka wakacyjna, fantastyka militarna i fantastyka połączona ze sztuką. Nikogo więc już nie powinno zdziwić kolejne wydarzenie, czyli Fantastyka na Sportowo. Połączenie zmagań w kopaniu, rzucaniu czy odbijaniu piłki z planszówkami i fantastyką? Takie rzeczy tylko w Lubartowie!

Fantastyka na sportowo

Podobne artykuły